Aktualność
07.07.2022
Podsumowanie sezonu 2021/2022
Co działo się w sezonie 2021/2022?
Działo się dużo! Pandemia nie odpuszczała i choć dzielnie z nią walczyliśmy, nie obyło się bez przesuwania premier, szybkich zmian i jeszcze szybszych reakcji. Ale co poza tym? Prezentujemy wyimek z najważniejszych wydarzeń w sezonie:
Działo się dużo! Pandemia nie odpuszczała i choć dzielnie z nią walczyliśmy, nie obyło się bez przesuwania premier, szybkich zmian i jeszcze szybszych reakcji. Ale co poza tym? Prezentujemy wyimek z najważniejszych wydarzeń w sezonie:
- Po pierwsze: zagraliśmy 513 spektakli dla 52 748 widzów!
- Po drugie: zrealizowaliśmy pięć (!!!) premier: „Porce i Lana” wg Tiny Oziewicz w reż. Tomasza Maśląkowskiego, „Miasto świateł” Davida Zuazoli, „Królestwa” Marty Stańczyk w reż. Justyny Sobczyk (koprodukcja z Teatr 21), „Pączek i Pompon wracają do domu” Marii Wojtyszko i Jakuba Krofty oraz „Guli improwizuje” we współpracy z Klub Komediowy.
- Po trzecie: wzięliśmy udział w wielu Festiwalach. Mogliście zobaczyć „Porce i Lanę” w ramach Festiwalu Festiwal Korczak na VOD Warszawa. Poza tym z „Królestwami” zawitaliśmy na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2022 w Teatrze Maska w Rzeszowie oraz we Wrocławiu w ramach 6. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. Z „Miastem świateł” pojechaliśmy na XXXV MFT „Walizka” do Łomży oraz na XI Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi.
- Po czwarte: Komisja Artystyczna 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej doceniła tekst „Królestwa” Marty Stańczyk i Justyny Czarnoty (dramaturgia) – „za czuły namysł nad tematem różnorodności w teatrze dla dzieci i za uwzględnienie odbiorców o różnej wrażliwości sensorycznej”.
- Po piąte: ponad 1500 dzieci rozpoczęło w tym roku Kurs Wiedzy o Teatrze. Poza tym odbyły się dwa warsztaty: „Czuję inaczej!” dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i pilotażowo „Koncert na filc, sznurek i dwanaście piórek” dla najnajów i najnajów+.
- Po szóste: wraz z Fundacja SYNAPSIS udało się stworzyć „Przewodnik po spektaklu Królestwa” dla osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym dla osób w spektrum autyzmu.
- Po siódme: w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowaliśmy panel dyskusyjny „Teatr w spektrum”
- Po ósme: rozpoczęliśmy działania na rzecz pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy m.in. wzięliśmy udział w charytatywnym koncercie dla Ukrainy w Teatr Żydowski, wraz z Fundacja „Zwierzęca Arkadia” zorganizowaliśmy licytację lalki-psa (cały przychód został przeznaczony na pomoc zwierzętom z Ukrainy), uruchomiliśmy pulę bezpłatnych Biletów Gościnnych dla obywateli i obywatelek Ukrainy.
- Po dziewiąte: ruszyliśmy z internetowym programem „Litera Guliwera, czyli podróże po literaturze”, promującym najnowszą literaturę dla dzieci i młodzieży.
- Po dziesiąte: uruchomiliśmy naszą stronę internetową w języku angielskim i ukraińskim, rozpoczęliśmy comiesięczną wysyłkę newslettera, a od niedawna możecie znaleźć nas też na Instagramie!
- Po jedenaste: w trakcie Noc Muzeów w Warszawie otworzyliśmy swoje zakamarki dla widzów w ramach „Zagadek z Ulicy Różanej”, w których wzięło udział ok. 800 osób!
- Po dwunaste: bierzemy udział w programie rezydencji artystycznych dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
- Po trzynaste: 14 czerwca w Guliwerze odbyło się zupełnie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce pokazaliśmy ukraiński spektakl „Wasylyna” Tarnopolskiego Regionalnego Teatru Lalek.
Co jeszcze? Wystartowaliśmy z nowym projektem „Guliwer – sąsiad, kolega, teatr”, w ramach którego już niebawem rozpoczną się letnie warsztaty!
Dużo się działo, ale to dzięki Wam mamy siłę i chęci!
Widzimy się we wrześniu!