
Dyrektor
Robert Drobniuch
Reżyser teatralny, animator i menadżer kultury.
W latach 2012 -2020 dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, a od września 2020 roku dyrektor Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Absolwent reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowych studiów reżyserii opery i innych form teatru muzycznego na PWST w Krakowie. Ukończył Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Współtworzył białostockie Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw i Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych Białysztuk.
Realizuje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo (wyreżyserował m.in. operę dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze” czy inscenizację „Sklepów cynamonowych” wg Schulza w formie teatru cieni).
Jako reżyser współpracował z teatrami w Polsce i za granicą (np. Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Guliwer w Warszawie, Teatrem „Maska” w Rzeszowie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem „Pleciuga” w Szczecinie, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Divadlo Loutek w Ostrawie, Stambul Karagoz Puppet Fundation, Teatrem Dramatycznym w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym w Jeleniej Górze).
Jako dyrektor teatru „Kubuś” zainicjował m.in. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w Kielcach czy Międzynarodowy Konkurs na Lalkę Teatralną Animatus oraz wiele innych projektów.
Laureat nagród i wyróżnień np. Nagrody Ministra Kultury Belgii, Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku, Nagrody Ministra Kultury dla Wyróżniających się Twórców Kultury dla Dzieci za dokonania w dziedzinie teatru (2015). Nagradzano też jego spektakle, m.in. „Mikrokosmos. Kompozycje” (Grand Prix na Festiwalu Korczak), „Sklepy cynamonowe”, „Wodną opowieść”.

Zastępczyni Dyrektora
Ewa Pawlak
Producentka, menedżerka kultury, kuratorka.
Absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w warszawskich instytucjach administracji publicznej i instytucjach kultury, takich jak Narodowy Bank Polski, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Centrum Nauki Kopernik. Współpracowała m.in. z Teatrem Narodowym, Domem Spotkań z Historią, Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Producentka wykonawcza spektaklu Big Bang w reż. Petera Greenawaya oraz Saskii Boddeke, otwierającego Centrum Nauki Kopernik (nagroda Gazety Wyborczej, Wdecha roku, 2010). Kuratorka i koordynatorka trzech edycji Festiwalu Przemiany (nagroda KTR za identyfikację wizualną, 2013).
W ramach pracy w Departamencie Zagranicznym NBP koordynowała m.in. produkcję wystawy Contemporary Art from Poland w siedzibie Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem, współpracowała także z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Z ramienia Narodowego Instytutu Dziedzictwa była zastępcą kierownika projektu ds. organizacji 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie. Była dyrektorem wykonawczym literackiego Festiwalu Stolica Języka Polskiego.
Współpracowała z instytucjami rządowymi i dyplomatycznymi, jednostkami samorządowymi, instytucjami pozarządowymi, agencjami, artystami, naukowcami. Ma wieloletnie doświadczenie
w prowadzeniu projektów, także międzynarodowych oraz w przygotowaniu i koordynacji konferencji, koncertów, spotkań, wystaw, festiwali.