Edukacja

Edukacja

Edukacja teatralna – tworzenie warunków do twórczego spotkania i poszukiwań wykraczających poza Teatr.

Edukacja teatralna – otwiera nas, inspiruje, zaprasza do nowych wyzwań, twórczej zabawy oraz refleksji na temat aktualnych wydarzeń społecznych i otaczającej nas rzeczywistości.

W ramach podejmowanych działań pragniemy stworzyć komfortową i demokratyczną przestrzeń, w której może wypowiedzieć się każdy, a wspólne doświadczenie twórczego spotkania uczy empatii i rozwija kreatywność wszystkich uczestników i uczestniczek.

Zapraszamy do dialogu, aby rozwijać relacje między Teatrem a Widzami.

Poprzez inicjowane w Teatrze działania z zakresu edukacji teatralnej chcemy budować platformę do współpracy Teatr – Widz. Ma ona realny wpływ na wciąż zmieniający się Teatr, ludzi Teatru oraz wartości i potrzeby.

Wspólne doświadczanie przy wykorzystaniu języka teatru służy uruchomieniu potencjału do poznawania siebie, innych i otaczającego świata.

Wspólnie z artystami / artystkami,  pedagogami / pedagożkami teatru i edukatorami / edukatorkami tworzymy projekty, których celem jest poszerzanie pola dla twórczej wypowiedzi oraz dostępności oferty Teatru.

Chcemy, by nasze działania wypływały z idei pedagogiki teatru, której kluczowym założeniem jest włączanie odbiorcy w proces twórczy oraz wzmacnianie poczucia sprawczości, używając twórczych narzędzi.

Zapraszamy do wspólnego doświadczania Teatru!

Szkoły i przedszkola

SSAKI, PTAKI, TEATRALNE DRAKI

„Ssaki, ptaki, teatralne draki” to trzy wyjątkowe warsztaty teatralne, opracowane z myślą o najmłodszych widzach! Każdy z warsztatów, poza edukacją,…
Czytaj więcej

TEATRALNIK – ETIUDY EDUKACYJNE

Teatralnik to etiudy edukacyjne prowadzone przez aktorów Teatru Guliwer. Etiudy edukacyjne angażują dzieci  i odkrywają przed nimi tajniki teatru. Dzieci…
Czytaj więcej

TEATRALNIK – KURS WIEDZY O TEATRZE

Teatralnik – Kurs Wiedzy o Teatrze to kompleksowa oferta edukacyjno-rozwojowa Teatru Guliwer, adresowana do dzieci z przedszkoli i szkół oraz…
Czytaj więcej

Dzieci

KREATYWNIE Z TEATREM / materiały do pobrania

Ucz się i baw z Teatrem Guliwer!
Czytaj więcej

SSAKI, PTAKI, TEATRALNE DRAKI/warsztaty

Odkrywaj z nami świat dzikiej przyrody językiem Teatru!
Czytaj więcej

Dorośli

Oferta edukacyjna dla dorosłych – nauczycielek i nauczycieli, edukatorek i edukatorów, animatorek i animatorów, i wszystkich zainteresowanych.

Konsultacje pedagogiczno-teatralne

Konsultacje pedagogiczno–teatralne dla nauczycieli i edukatorów w ramach wsparcia w projektowaniu działań teatralnych w placówkach oświatowych. Chętne osoby prosimy o…
Czytaj więcej

Pracownia Uruchamiania Czujności

Pracownia Uruchamiania Czujności to cykl sześciu spotkań o charakterze warsztatowo-wykładowym, podczas których zaproszeni specjaliści_stki opowiedzieli o  swojej filozofii pracy w…
Czytaj więcej

Teatr +

Muzyczne Metamorfozy

Metamorfozy muzyczne  to warsztaty improwizacji muzycznej, której punktem wyjścia jest obszar teatru lalek.
Czytaj więcej

Edukacja Online

W  ofercie  edukacji online znajdują się warsztaty edukacyjne live, spotkania w Studiu Liliput oraz rozmaite cykle video w tym: warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki teatralnej.

WARSZTATY LIVE
Warsztaty live to nowa formuła warsztatów NA ŻYWO,
opartych na bezpośrednim kontakcie, interaktywnym
i twórczym działaniu.

Poznaj nasze warsztaty live

PROJEKTY EDUKACYJNE
W ramach projektów online zapraszamy m.in. na warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki z zakresu technik lalkarskich.

Wybierz coś dla siebie!

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.