Edukacja

Edukacja

Edukacja teatralna – tworzenie warunków do twórczego spotkania i poszukiwań wykraczających poza Teatr.

Edukacja teatralna – otwiera nas, inspiruje, zaprasza do nowych wyzwań, twórczej zabawy oraz refleksji na temat aktualnych wydarzeń społecznych i otaczającej nas rzeczywistości.

W ramach podejmowanych działań pragniemy stworzyć komfortową i demokratyczną przestrzeń, w której może wypowiedzieć się każdy, a wspólne doświadczenie twórczego spotkania uczy empatii i rozwija kreatywność wszystkich uczestników i uczestniczek.

Zapraszamy do dialogu, aby rozwijać relacje między Teatrem a Widzami.

Poprzez inicjowane w Teatrze działania z zakresu edukacji teatralnej chcemy budować platformę do współpracy Teatr – Widz. Ma ona realny wpływ na wciąż zmieniający się Teatr, ludzi Teatru oraz wartości i potrzeby.

Wspólne doświadczanie przy wykorzystaniu języka teatru służy uruchomieniu potencjału do poznawania siebie, innych i otaczającego świata.

Wspólnie z artystami / artystkami,  pedagogami / pedagożkami teatru i edukatorami / edukatorkami tworzymy projekty, których celem jest poszerzanie pola dla twórczej wypowiedzi oraz dostępności oferty Teatru.

Chcemy, by nasze działania wypływały z idei pedagogiki teatru, której kluczowym założeniem jest włączanie odbiorcy w proces twórczy oraz wzmacnianie poczucia sprawczości, używając twórczych narzędzi.

Zapraszamy do wspólnego doświadczania Teatru!

Szkoły i przedszkola

SSAKI, PTAKI, TEATRALNE DRAKI

„Ssaki, ptaki, teatralne draki” to trzy wyjątkowe warsztaty teatralne, opracowane z myślą o najmłodszych widzach! Każdy z warsztatów, poza edukacją,…
Czytaj więcej

TEATRALNIK – ETIUDY EDUKACYJNE

Teatralnik to etiudy edukacyjne prowadzone przez aktorów Teatru Guliwer. Etiudy edukacyjne angażują dzieci  i odkrywają przed nimi tajniki teatru. Dzieci…
Czytaj więcej

TEATRALNIK – KURS WIEDZY O TEATRZE

Teatralnik – Kurs Wiedzy o Teatrze to kompleksowa oferta edukacyjno-rozwojowa Teatru Guliwer, adresowana do dzieci z przedszkoli i szkół oraz…
Czytaj więcej

Dzieci

KREATYWNIE Z TEATREM / materiały do pobrania

Ucz się i baw z Teatrem Guliwer!
Czytaj więcej

SSAKI, PTAKI, TEATRALNE DRAKI/warsztaty

Odkrywaj z nami świat dzikiej przyrody językiem Teatru!
Czytaj więcej

Dorośli

Oferta edukacyjna dla dorosłych – nauczycielek i nauczycieli, edukatorek i edukatorów, animatorek i animatorów, i wszystkich zainteresowanych.

Konsultacje pedagogiczno-teatralne

Konsultacje pedagogiczno–teatralne dla nauczycieli i edukatorów w ramach wsparcia w projektowaniu działań teatralnych w placówkach oświatowych. Chętne osoby prosimy o…
Czytaj więcej

Pracownia Uruchamiania Czujności

Pracownia Uruchamiania Czujności to cykl sześciu spotkań o charakterze warsztatowo-wykładowym, podczas których zaproszeni specjaliści_stki opowiedzieli o  swojej filozofii pracy w…
Czytaj więcej

Teatr +

#połączenia

Rezydencje artystów w szkołach, włączające dzieci poprzez pracę formatami teatru partycypacyjnego.
Czytaj więcej

Muzyczne Metamorfozy

Metamorfozy muzyczne  to warsztaty improwizacji muzycznej, której punktem wyjścia jest obszar teatru lalek.
Czytaj więcej

RówniRóżni.doc

RówniRóżni.doc to nowy model dostępności i scena dokumentu w Teatrze Guliwer. Teatr Guliwer rozpoczął nowy projekt RówniRóżni.doc – model partycypacyjny…
Czytaj więcej

Edukacja Online

W  ofercie  edukacji online znajdują się warsztaty edukacyjne live, spotkania w Studiu Liliput oraz rozmaite cykle video w tym: warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki teatralnej.

WARSZTATY LIVE
Warsztaty live to nowa formuła warsztatów NA ŻYWO,
opartych na bezpośrednim kontakcie, interaktywnym
i twórczym działaniu.

Poznaj nasze warsztaty live

PROJEKTY EDUKACYJNE
W ramach projektów online zapraszamy m.in. na warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki z zakresu technik lalkarskich.

Wybierz coś dla siebie!

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.