Edukacja

Edukacja

Edukacja teatralna – tworzenie warunków do twórczego spotkania i poszukiwań wykraczających poza Teatr.

Edukacja teatralna – otwiera nas, inspiruje, zaprasza do nowych wyzwań, twórczej zabawy oraz refleksji na temat aktualnych wydarzeń społecznych i otaczającej nas rzeczywistości.

W ramach podejmowanych działań pragniemy stworzyć komfortową i demokratyczną przestrzeń, w której może wypowiedzieć się każdy, a wspólne doświadczenie twórczego spotkania uczy empatii i rozwija kreatywność wszystkich uczestników i uczestniczek.

Zapraszamy do dialogu, aby rozwijać relacje między Teatrem a Widzami.

Poprzez inicjowane w Teatrze działania z zakresu edukacji teatralnej chcemy budować platformę do współpracy Teatr – Widz. Ma ona realny wpływ na wciąż zmieniający się Teatr, ludzi Teatru oraz wartości i potrzeby.

Wspólne doświadczanie przy wykorzystaniu języka teatru służy uruchomieniu potencjału do poznawania siebie, innych i otaczającego świata.

Wspólnie z artystami / artystkami,  pedagogami / pedagożkami teatru i edukatorami / edukatorkami tworzymy projekty, których celem jest poszerzanie pola dla twórczej wypowiedzi oraz dostępności oferty Teatru.

Chcemy, by nasze działania wypływały z idei pedagogiki teatru, której kluczowym założeniem jest włączanie odbiorcy w proces twórczy oraz wzmacnianie poczucia sprawczości, używając twórczych narzędzi.

Zapraszamy do wspólnego doświadczania Teatru!

Edukacja Online

W  ofercie  edukacji online znajdują się warsztaty edukacyjne live, spotkania w Studiu Liliput oraz rozmaite cykle video w tym: warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki teatralnej.

WARSZTATY LIVE
Warsztaty live to nowa formuła warsztatów NA ŻYWO,
opartych na bezpośrednim kontakcie, interaktywnym
i twórczym działaniu.

Poznaj nasze warsztaty live

STUDIO LILIPUT
Studio Liliput to nowe, wyjątkowe miejsce spotkań online, przestrzeń do rozmowy o teatrze, spotkań z twórcami spektakli, aktorami i pasjonatami teatru, zaangażowanymi w twórcze działania okołoteatralne.

Weź udział w spotkaniu !

PROJEKTY EDUKACYJNE
W ramach projektów online zapraszamy m.in. na warsztaty plastyczne, edukacyjne programy familijne czy spotkania wokół tematyki z zakresu technik lalkarskich.

Wybierz coś dla siebie!

Szkoły i przedszkola

KURS ODKRYWCY TEATRU

Kurs Odkrywcy Teatru to indywidualna ścieżka edukacyjna uczestnika kursu, skomponowana z oferty spektakli i edukacji na dwóch scenach Teatru. Udział…
Czytaj więcej

LEKCJE TEATRALNE

Lekcje teatralne z cyklu „Teatr Okiem Guliwera” to etiudy edukacyjne prowadzone przez aktorów Teatru Guliwer. Odbywają się w Teatrze.  Podczas…
Czytaj więcej

WARSZTATY „Ssaki, ptaki, teatralne draki”

„Ssaki, ptaki, teatralne draki” to trzy wyjątkowe warsztaty teatralne, opracowane z myślą o najmłodszych widzach! Każdy z warsztatów, poza edukacją,…
Czytaj więcej

WYDARZENIA DO SPEKTAKLI

Udział w wydarzeniach edukacyjnych do wybranych spektakli to niezwykła okazja do pogłębienia swojej wizyty w Teatrze o  dodatkowe wrażenia i…
Czytaj więcej

Rodzice z dziećmi

 

KREATYWNIE Z TEATREM / materiały do pobrania

Ucz się i baw z Teatrem Guliwer!
Czytaj więcej

WARSZTATY RODZINNE

Odkrywaj z nami świat dzikiej przyrody językiem Teatru!
Czytaj więcej

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.