Miasto Świateł

Autor: David Zuazola

Scena Liliput 60 min. Premiera: 28.11.2021 Od lat 8

Miasto Świateł

Autor: David Zuazola

Opis

W przedstawieniu „Miasto Świateł” poznajemy historię jednego dnia w jednym mieście. Miasto to największa scena, na której każdego dnia odbywają się tysiące przedstawień. Jeden dzień kryje w sobie niezliczoną liczbę historii opowiadanych przez budynki, ulice, chodniki i parki, historii między ludźmi, zwierzętami i bytami nieludzkimi.

Nasze miniaturowe miasto, zbudowane z elementów z recyklingu, jest przestrzenią przeżyć i codziennym świadkiem różnych zdarzeń. Tysiące opowieści, wspomnień i marzeń ożywają na scenie, dzięki mieszkańcom Warszawy zaangażowanym w proces powstawania spektaklu. Inspiracją do stworzenia scenariusza przedstawienia są historie i opowieści uczestniczek i uczestników twórczych warsztatów towarzyszących realizacji przedstawienia.

Co wydarzy się w naszym mieście i jaki to będzie dzień?
To może być Twoja historia.

Spektakl „Miasto Świateł” powstaje w koprodukcji z Unia Teatr Niemożliwy. Inspiracją do powstania scenariusza były historie mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Informacje o twórcach:

David Zuazola – reżyser, scenograf, aktor, dramaturg, muzyk i lalkarz. Autor metody pracy opartej na przetwarzaniu materiałów pochodzących z recyklingu, zepsutych zabawek, silników elektrycznych, materiałów, drewna i metalu do działań teatralnych. Dzięki tej metodzie stworzył swój spektakl „Dirty Wing”, z którym był zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Międzynarodowe uznanie zdobył prezentując swoje spektakle m.in. w Polsce, Macedonii i Czarnogórze. Został zaproszony do współpracy z prestiżowym włoskim zespołem teatralnym „Scarlattine Teatro”, gdzie zaprezentował swoje pierwsze dzieło jako autor, aktor i lalkarz pt. „Cupid is a joke”. W 2017 roku stworzył spektakl „The Game of Time”, z którym zdobył 13 nagród na międzynarodowych festiwalach teatru lalek. W 2019 roku David został zaproszony do współpracy przez Unię Teatr Niemożliwy, z którą stworzył spektakle pt. ROBOT.

Barbara Sadurska – pisarka, dramaturżka, prawniczka. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji (2001) oraz Polonistyki (2000) Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia podyplomowe „Prawo autorskie, prasowe i wydawnicze” ukończyła w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ (2006) oraz „Społeczeństwo informacyjne” na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (2008). Szkła Trenerów (2009) i Szkoła Menedżerów Projektów Szkoleniowych (2011) – Wszechnica UJ. Szkola Negocjacji – House of Skills (2012). Mieszka w Krakowie. W latach 2010-2015 publikowała artykuły popularnonaukowe w czasopiśmie „Know How”. Prowadzi szkolenia z prawa autorskiego oraz warsztaty kreatywnego pisania. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza za Mapę (2020); Międzynarodowy Festiwal Opowiadań: I nagroda w konkursie za najlepsze opowiadanie (International Short Story Festival) „Pełnia” (2018); Polskie Radio: III nagroda Agencji Dramatu i Teatru „Wszystko takie smutne”[2] (2009); PISF: II nagroda w konkursie „Trzy Korony” – Małopolska Nagroda Filmowa za pełnometrażowy scenariusz filmowy „Calineczka”.

Marek Żurawski – kompozytor, tworzy muzykę do spektakli teatralnych, m. In. w Polsce, Francji, Hiszpanii, Białorusi i Rosji. Od 25 lat prowadzi jako dyrygent stworzoną przez siebie Elektroniczną Orkiestrę Laboratorium Dźwięku. Od 2006 roku jest dyrektorem organizacyjnym Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych – Lalka Też Człowiek. Jest członkiem zespołu redakcyjnego kwartalnika muzycznego PRESTO. Członek sekcji polskiej Union Internatinale de la Marionnette (UNIMA), juror międzynarodowych festiwali teatrów lalek. Wielokrotnie nagradzany, m.in. „Zasłużony dla Kultury” i brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Marek B. Chodaczyński – dyplomowany reżyser teatru lalek (PWST). Współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Unia Teatr Niemożliwy (od 1996 r.), Organizator i dyrektor generalny Międzynarodowego Festiwalu „Lalka też Człowiek” (od 2006 r.). Laureat nagród indywidualnych za reżyserię ( m.in. Grand Prix Kontrapunkt, Łódzkie Spotkania Teatralne, KON-TEKSTY Polska, „Spectaculo Interesse” Czechy) i grupowych Unii Teatr Niemożliwy. Juror międzynarodowych festiwali teatralnych i filmowych. Laureat nagrody specjalnej Ministra Kultury, dwukrotny stypendysta MKiDN. Odznaczony: srebrnym i brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, medalem 50-lecia POLUNIMY i 100-lecia ZASP. W latach 2011 – 2015 prezydent Polskiego Ośrodka Lalkarskiego Międzynarodowej Unii Lalkarzy POLUNIMA, v-ce przewodniczący i członek Zarządu Sekcji Reżyserów ZASP trzech kadencji.

Pierwszym etapem pracy twórczej nad spektaklem były otwarte warsztaty dla mieszkańców Warszawy.
Efekty twórczego działania Uczestników i Uczestniczek warsztatów stały się bazą do dalszej pracy nad
spektaklem.

Inspiracje:
Wojciech Węgrzyński,
Dennissee Peratta, Makser Bie,
Maja Żylińska,
Gabriel Zarzecki,
Agata Porazińska,
Tymur Soldator,
ALHERDKARAS,
Dora,
Pola Kwinta,
Krystian Zacharuk,
Maciek Jaszczyk,
Miłosz Grabski,
Natalia Wódka,
Eryk Zalewski,
Wiktoria Sobocińska,
Zofia Karwacka,
Piotr i Jan Spodnik,
Róża Vedral,
Zofia Augustyniak
Aleksander Bielak
Krzysztof Chmielewski
Liliana Cymerman
Andriej Denysiuk
Aleksandra Grabowska
Kamil Józwik (tak się pisze)
Jakub Kacała
Krzysztof Karabon
Mieszko Mirecki
Maria Okrajewska
Julia Okraska
Nela Panczukaszwili (tak się pisze)
Franciszek Rdesiński
Hanna Stysiak
Hanna Świderska
Arina Tkachuk
Ivo Ziółkowski
Szymon Żaboklicki
Mateusz Żaboklicki
Justyna Panufnik,
Martyna Suchecka

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w warsztatach!

 

Scenariusz: Barbara Sadurska
Reżyseria, scenografia i dramaturgia: David Zuazola
Kompozytor: Marek Żurawski
Współpraca reżyserska: Marek B. Chodaczyński
Asystent reżysera: Paweł Jaroszewicz

Obsada: Elżbieta Pejko, Paweł Jaroszewicz, Maciej Owczarzak

 

Partnerzy:

Galeria

Najbliższe spektakle

październik 2022

DzieńGodzinaTytułBiletyWiekScenaCzas
15sob..
11:00Miasto Świateł
Spektakl
Kup biletod 8 latScena Liliput60 min.
13:00Miasto Świateł
Spektakl
Kup biletod 8 latScena Liliput60 min.
16niedz..
16:00Miasto Świateł
Spektakl
Kup biletod 8 latScena Liliput60 min.
18wt..
09:30Miasto Świateł
Spektakl
Zarezerwujod 8 latScena Liliput60 min.
19śr..
09:30Miasto Świateł
Spektakl
Zarezerwujod 8 latScena Liliput60 min.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.