Miasto Świateł

Autor: David Zuazola

Scena Liliput 60 min. Premiera: 28.11.2021 Od lat 8

Miasto Świateł

Autor: David Zuazola

Opis

W przedstawieniu „Miasto Świateł” poznajemy historię jednego dnia w jednym mieście. Miasto to największa scena, na której każdego dnia odbywają się tysiące przedstawień. Jeden dzień kryje w sobie niezliczoną liczbę historii opowiadanych przez budynki, ulice, chodniki i parki, historii między ludźmi, zwierzętami i bytami nieludzkimi.

Nasze miniaturowe miasto, zbudowane z elementów z recyklingu, jest przestrzenią przeżyć i codziennym świadkiem różnych zdarzeń. Tysiące opowieści, wspomnień i marzeń ożywają na scenie, dzięki mieszkańcom Warszawy zaangażowanym w proces powstawania spektaklu. Inspiracją do stworzenia scenariusza przedstawienia są historie i opowieści uczestniczek i uczestników twórczych warsztatów towarzyszących realizacji przedstawienia.

Co wydarzy się w naszym mieście i jaki to będzie dzień? To może być Twoja historia.

Spektakl „Miasto Świateł” powstaje w koprodukcji z Unia Teatr Niemożliwy. Inspiracją do powstania scenariusza były historie mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Pierwszym etapem pracy twórczej nad spektaklem były otwarte warsztaty dla mieszkańców Warszawy. Efekty twórczego działania Uczestników i Uczestniczek warsztatów stały się bazą do dalszej pracy nad spektaklem. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w warsztatach!

 

Scenariusz: Barbara Sadurska
Reżyseria, scenografia i dramaturgia: David Zuazola
Kompozytor: Marek Żurawski
Współpraca reżyserska: Marek b. Chodaczyński
Asystent reżysera: Paweł Jaroszewicz

Obsada: Elżbieta Pejko, Paweł Jaroszewicz, Maciej Owczarzak

Inspicjent: Jacek Poniński

Inspiracje: Wojciech Węgrzyński, Dennissee Peratta, Makser Bie, Maja Żylińska, Gabriel Zarzecki, Agata Porazińska, Tymur Soldator, ALHERDKARAS, Dora, Pola Kwinta, Krystian Zacharuk, Maciek Jaszczyk, Miłosz Grabski, Natalia Wódka, Eryk Zalewski, Wiktoria Sobocińska, Zofia Karwacka, Piotr i Jan Spodnik, Róża Vedral, Zofia Augustyniak, Aleksander Bielak, Krzysztof Chmielewski, Liliana Cymerman, Andriej Denysiuk, Aleksandra Grabowska, Kamil Józwik, Jakub Kacała, Krzysztof Karabon, Mieszko Mirecki, Maria Okrajewska, Julia Okraska, Nela Panczukaszwili, Franciszek Rdesiński, Hanna Stysiak, Hanna Świderska, Arina Tkachuk, Ivo Ziółkowski, Szymon Żaboklicki, Mateusz Żaboklicki, Justyna Panufnik, Martyna Suchecka

Partnerzy:

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Warszawa z marzeń i snów”

Teatr Lalek Guliwer lubi ciekawe eksperymenty, nowe twórcze wyzwania i na swojej malutkiej scenie „Liliput” (chyba jednej z najmniejszych w stolicy) z powodzeniem prezentuje interaktywne spektakle oraz różnorodne, coraz ciekawsze działania edukacyjne adresowane do dzieci. Tym razem twórcy proponują widzom wyprawę do miasta, by w gąszczu metropolii tropić ślady wspomnień oraz historii opowiadanych przez mieszkańców stolicy. Fascynacja wielkomiejskim ruchem, zgiełkiem, migotliwymi neonami i milionem świateł płynnie łączy się z magią teatru, gdzie ucieleśniają się myśli podążające ścieżkami nieograniczonej wyobraźni.

Więcej na Teatr dla Wszystkich

Wojciech Chamryk – „Eurydyka doby pandemii i konkursowe wydarzenia na Walizce”

Piątkowy maraton teatralny na jubileuszowej Walizce rozpoczął w Hali Kultury Teatr Lalek Guliwer. Warszawscy aktorzy najnowszym spektaklem „Miasto świateł” oddali hołd swemu rodzinnemu miastu, pokazując je z perspektywy nie tylko wielowiekowej historii czy epokowych wydarzeń, ale przede wszystkim na pozór banalnych, codziennych zdarzeń. Stąd wzięła się ta opowieść, w której równie ważne są poranne zakupy na bazarku, karmienie gołębi na Starym Mieście czy inne, tworzące rytm miasta sytuacje, gdzie każdy jego mieszkaniec jest w pewnym sensie aktorem. Wszystko to pokazano w miniaturowym świecie niezwykle efektownej makiety miasta, która bardzo spodobała się dzieciom.

Więcej na 4lomza.pl

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.