Porce i Lana

Autor: wg Tiny Oziewicz

Scena Liliput 60 min. Premiera: 11.09.2021 Od lat 4

Na zdjęciu s

Porce i Lana

Autor: wg Tiny Oziewicz

Opis

Czy można oswoić tyranozaura? Można! Porce i Lana, bohaterki spektaklu zrealizowanego na podstawie książki Tiny Oziewicz Tyranozaur i Traktorzystki, wiedzą jak to zrobić. Wystarczy być bardzo odważnym i nie bać się wyruszyć w nieznane.

Porce i Lana mieszkają na dnie malowanego talerza, który jest ich miejscem na świecie i bezpiecznym domem. Ich życie zmienia się w dniu, w którym talerz rozbija się na kawałki, a one muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca na Ziemi. Odkrywają, że świat potrafi być wielki i zaskakujący, pokonują własne lęki, a ich podróż jest manifestacją wzajemnej przyjaźni. Ich historia to opowieść, w której delikatność, kruchość i ulotność spotykają się z ludzkimi emocjami. Opowieść o tym, że świat można poskładać nawet wtedy, gdy rozbił się na milion kawałków.

Podczas spektaklu zaglądamy do pracowni ceramiczno-plastycznej, w której podążając za mistrzynią i jej uczennicą, odkrywamy tajemnice rzemiosła i rękodzieła. Śledząc przygody Porce i Lany wkraczamy do świata ceramiki i wspólnie doświadczamy tego, co nieodkryte  .

Spektakl na motywach książki Tiny Oziewicz pt. Tyranozaur i Traktorzystki – wydawnictwo Czerwony Konik.

Tu znajdziesz informacje sensoryczne o spektaklu Guliwer Dostępny – Porce i Lana

 

 

 

Scenariusz: Lena Frankiewicz i Tomasz Maśląkowski
Reżyseria: Tomasz Maśląkowski
Scenografia: Tomasz Maśląkowski
Światło: Lena Frankiewicz
Muzyka: Sambor Dudziński
Kompozycja piosenek: Honorata Zajączkowska, Milena Kranik, Sambor Dudziński

Obsada: Honorata Zajączkowska, Milena Kranik (gościnnie)

Partnerzy:

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.