ULICA RÓŻANA / program familijny

ULICA RÓŻANA / program familijny

Opis

„Ulica Różana” to familijnym programie online, gdzie  zagadkowi mieszkańcy Teatru dowcipnie i z przymrużeniem oka odkrywają przed widzami teatralne sekrety.

Przy ulicy Różanej, w budynku Teatru Lalek Guliwer kryje się wiele tajemnych zakamarków, gdzie duchy sceniczne przemykają niepostrzeżenie, zakłócając czasem spokój innych domowników Teatru. Mysz Umuzykalniona, Nocny Inspicjent czy Garderobiany z Rozbitego Lustra to tylko nieliczne z zagadkowych postaci, które przy odrobinie szczęścia możemy spotkać w teatralnych korytarzach.

Formuła Ulicy Różanej nawiązuje do popularnych programów edukacyjnych telewizyjnych dla dzieci sprzed lat. Program o rozrywkowym zabarwieniu w lekki i zabawny sposób przybliża dzieciom świat Teatru, rozwijając ich kompetencje kulturowe i postawy prospołeczne.

„Ulica Różana” składa się z serii 5 odcinków, w których realizację został zaangażowany cały zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer oraz zaproszeni do współpracy twórcy teatralni (reżyser, kompozytor, dramaturg). Scenariusze odcinków nawiązują do podstawy programowej i zachęcają młodego widza do ekspresji poprzez sztukę. Program adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz widzów indywidualnych, w tym z niepełnosprawnościami.

Program można obejrzeć na naszym YouTube.

Program „Ulica Różana” jest wirtualną kontynuacją naszej idei programowej – „Łączymy sztukę z edukacją!” Program powstał w ramach projektu Kultura w Sieci i jest finansowany ze środków MKIDN.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.