Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Scena Duża 60 min. Premiera: 14.01.2023 Od lat 6

Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Opis

Znacie film „W głowie się nie mieści”? No to w naszym spektaklu zajrzymy do głowy Ani, poznamy jej myśli, wspomnienia i sny…. „Sen na gapę” to historia pewnej dziewczynki i jej bardzo ważnego snu, który zgubił swój bilet wstępu do działu nocnego i może nie przyśnić się jej tej nocy. O czym śnią dzieci i jak ważne są to sprawy?
„Sen na gapę” Grzegorza Uzdańskiego to niezwykle barwna opowieść o marzeniach, niewielkich smutkach i nieco większych strachach, które mieszkają w środku każdego z nas.

W naszym spektaklu zabieramy Was do krainy myśli, wspomnień i uczuć głównej bohaterki.  Kim są  tajemnicze postaci mieszkające w głowie bohaterki?
Zobaczcie sami!

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Tekst: Grzegorz Uzdański
Reżyseria: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
Muzyka: Piotr Kurek
Multimedia: Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński
Ruch sceniczny: Błażej Twarowski
Reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Ewa Scholl, Wanda Konisevich (gościnnie) / Izabela Zachowicz, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Adam Wnuczko,

Inspicjentka: Małgorzata Grabara

W spektaklu wykorzystano utwór muzyczny „Sen” zespołu Jerz Igor.

Partnerzy:

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Sen to czy nie? A któż to wie!”

Akcja samego spektaklu „Sen na gapę” toczy się w głowie małej Ani, wśród chaosu myśli, uczuć, poplątanych słów i różnych wspomnień. Grzegorz Uzdański opowiada w swym tekście o świecie marzeń sennych i nieograniczonej fantazji, a baśniowo–groteskową historię dla dzieci wzbogaca odrobiną symboliki i zmysłowych gier z wyobraźnią. Chociaż główny bohater wywodzi się z nierealnego świata, w jego surrealistycznych, nieco egzotycznych przygodach można dostrzec sporo śladów wnikliwej obserwacji ludzkich zachowań, czasem dziwacznych, czasem troszkę groźnych, ale ocieplonych muzyką i śmiechem. Twórcy przedstawienia starali się stworzyć czytelny i spójny spektakl, trochę w estetyce teatru absurdu, który z lekkością i humorem (zawsze mile widzianym przez najmłodszych widzów) porusza niełatwe tematy. Dzięki temu opowieść o więziach przyjaźni i uczuciach, odwadze bycia sobą, niezależnie od tego, kogo spotykamy na swej drodze, nie jest trudna w odbiorze ani nużąca.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.