Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Scena Duża 60 min. Premiera: 14.01.2023 Od lat 6

Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Opis

Brak biletu uniemożliwia wejście do działu nocnego  – informuje srogim tonem Strażnik krainy snów Ani. Co jednak w sytuacji, gdy bilet zostanie skradziony, a nasza bohaterka może zostać pozbawiona tego jednego, najmniejszego snu? Być może to właśnie ten sen będzie dziewczynce potrzebny tej nocy. „Sen na gapę” Grzegorza Uzdańskiego to niezwykle barwna opowieść o marzeniach, niewielkich smutkach i nieco większych strachach, które mieszkają w środku każdego z nas.

Tytułowy sen zamiast przyśnić się trafia do działu dziennego, czyli krainy myśli, wspomnień i uczuć głównej bohaterki, gdzie wyrusza w podróż w poszukiwaniu skradzionego biletu. Podczas wędrówki poznaje pewną energiczną dziewczynkę oraz orła, który nie jest pewien, czy sam jest wystarczająco godny na godło. Kim są  tajemnicze postaci mieszkające w głowie bohaterki i czy sen odzyska swój zagubiony bilet?
Zobaczcie sami!

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

Tekst: Grzegorz Uzdański
Reżyseria: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
Muzyka: Piotr Kurek
Multimedia: Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński
Ruch sceniczny: Błażej Twarowski
Reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Ewa Scholl, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Adam Wnuczko, Wanda Konisevich (gościnnie)

Inspicjentka: Małgorzata Grabara

W spektaklu wykorzystano utwór muzyczny „Sen” zespołu Jerz Igor.

Partnerzy:

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.