Choinka

Autor: wg Hansa Christiana Andersena

Scena Liliput 50 min. Premiera: 06.12.2018 Od lat 3

Choinka

Autor: wg Hansa Christiana Andersena

Opis

Choinka już od pierwszych chwil życia była drzewkiem wyjątkowym. Gdy tylko wzruszyła grudki ziemi i wystawiła się na działanie promieni słonecznych zaczęła fantazjować o swoim przeznaczeniu. Kim będę? – pytała leśne zwierzęta. Domem dla ptaków? Masztem okrętów? Co mnie spotka i czego doświadczę? Kiedy będę tak wielka jak stare sosny i świerki? Czy spotka mnie szczęście? W historii spisanej przez Hansa Christiana Andersena szczęście Choinki spełnia się w czasie wieczoru wigilijnego, w spotkaniu z dziećmi i z tajemniczym Klumpe-Dumpe. Spektakl w żywym planie z udziałem lalek oraz muzyką na żywo.

Spektakl dla widzów od lat 3.

Przekład: Bogusława Sochańska
Reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Hipolit Woźniak
Pedagog teatru: Justyna Czarnota

Występują: Georgi Angiełow / Bartosz Budny, Milena Kranik / Izabela Zachowicz, Hipolit Woźniak

Galeria

Prasa o spektaklu

Paulina Porczyńska – „Choinka”

Zainscenizowana historia została spisana przez Hansa Christiana Andersena i można powiedzieć, że jest swego rodzaju klasykiem. Choć przyznam się z lekkim wstydem, że nie znałam jej z dzieciństwa, albo skutecznie wyparłam ją z pamięci. W przeciwieństwie do mojego sześciolatka, który po kilku minutach przedstawienia był gotów wszystko mi opowiedzieć. Okazało się bowiem, że całkiem niedawno omawiali to opowiadanie w przedszkolu.

Więcej na qlturka.pl

Anna Czajkowska – „Klumpe – Dumpe, choć spadł ze schodów, dostał tron i księżniczkę”

Na malutkiej scenie „Liliput”, chyba jednej z najmniejszych w stolicy, w kameralnej, przyjaznej maluchom przestrzeni, Teatr Lalek Guliwer proponuje dzieciom spotkanie z panem Andersenem. Grudzień to niezwykły czas, okres radosnego oczekiwania na prezenty, choinkę i magię Bożego Narodzenia. Piękna, niełatwa, refleksyjna baśń o cudownym drzewku, obecnym podczas Wigilii w każdym domu, to znakomita okazja, by poczuć atmosferę Świąt, oderwać się na chwilę od przygotowań i zakupów. Ubrana w fantazję i bajkową refleksję, pełna zadumy myśl duńskiego pisarza z Odense przemawia do wszystkich – dzieci i rodziców. Opowieść o ulotności i przemijaniu, a także o rzadkiej umiejętności cieszenia się każdą obecną chwilą, dzięki teatralnej szacie staje się mniej zawiła i w pełni zrozumiała.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

Joanna Ostrowska – „Żyć chwilą”

Najnowsza premiera warszawskiego Guliwera to spektakl-pułapka. Wiadomo: zbliżają się święta, dzieciarnia stęskniona jest prezentów, więc czymś trzeba jej zapełnić okres oczekiwania. Tym czymś jest wytwarzanie tak zwanej „świątecznej atmosfery” i teatr może się w nie włączyć. Jeśli więc na afiszu znajdzie się taki tytuł jak Choinka, opatrzony jeszcze nazwiskiem Hansa Christiana Andersena, można się domyślać, że będzie to świąteczny spektakl jak się patrzy.

Więcej na teatralny.pl

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.