Christmas Tree

Author: wg Hansa Christiana Andersena

Stage Liliput Stage 50 min. Premiere: 06.12.2018 From age of 3

Christmas Tree

Description

Christmas trees are exceptional from the moment they first grow. As soon as this one sprouted up from the earth and began to respond to the sunbeams touching its needles, it began fantasizing about its destiny. Who shall I grow into? it asked the woodland animals. A house for birds? A ship’s mast? What will happen to me and what shall I experience? Once I am as tall as all the other fir and pine trees? Will I be happy? This story, written by Hans Christian Andersen, shows our tree finding its fulfillment through celebrating Christmas, meeting children and the mysterious Klumpe-Dumpe. A live staged performance using puppets, set to live music.

For audiences of 3 years old and upwards.

Przekład: Bogusława Sochańska
Reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Hipolit Woźniak
Pedagog teatru: Justyna Czarnota

Występują: Georgi Angiełow / Bartosz Budny, Milena Kranik, Hipolit Woźniak

Gallery

Press

Paulina Porczyńska – “Choinka”

Zainscenizowana historia została spisana przez Hansa Christiana Andersena i można powiedzieć, że jest swego rodzaju klasykiem. Choć przyznam się z lekkim wstydem, że nie znałam jej z dzieciństwa, albo skutecznie wyparłam ją z pamięci. W przeciwieństwie do mojego sześciolatka, który po kilku minutach przedstawienia był gotów wszystko mi opowiedzieć. Okazało się bowiem, że całkiem niedawno omawiali to opowiadanie w przedszkolu.

Więcej na qlturka.pl

Anna Czajkowska – “Klumpe – Dumpe, choć spadł ze schodów, dostał tron i księżniczkę”

Na malutkiej scenie „Liliput”, chyba jednej z najmniejszych w stolicy, w kameralnej, przyjaznej maluchom przestrzeni, Teatr Lalek Guliwer proponuje dzieciom spotkanie z panem Andersenem. Grudzień to niezwykły czas, okres radosnego oczekiwania na prezenty, choinkę i magię Bożego Narodzenia. Piękna, niełatwa, refleksyjna baśń o cudownym drzewku, obecnym podczas Wigilii w każdym domu, to znakomita okazja, by poczuć atmosferę Świąt, oderwać się na chwilę od przygotowań i zakupów. Ubrana w fantazję i bajkową refleksję, pełna zadumy myśl duńskiego pisarza z Odense przemawia do wszystkich – dzieci i rodziców. Opowieść o ulotności i przemijaniu, a także o rzadkiej umiejętności cieszenia się każdą obecną chwilą, dzięki teatralnej szacie staje się mniej zawiła i w pełni zrozumiała.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

Joanna Ostrowska – “Żyć chwilą”

Najnowsza premiera warszawskiego Guliwera to spektakl-pułapka. Wiadomo: zbliżają się święta, dzieciarnia stęskniona jest prezentów, więc czymś trzeba jej zapełnić okres oczekiwania. Tym czymś jest wytwarzanie tak zwanej „świątecznej atmosfery” i teatr może się w nie włączyć. Jeśli więc na afiszu znajdzie się taki tytuł jak Choinka, opatrzony jeszcze nazwiskiem Hansa Christiana Andersena, można się domyślać, że będzie to świąteczny spektakl jak się patrzy.

Więcej na teatralny.pl