Litera Guliwera, czyli podróże po literaturze

Ciekawe książki dla dzieci, nowości na rynku wydawniczym i miejsca, w których można je znaleźć – to wszystko w naszym nowym cyklu Litera Guliwera, czyli podróże po literaturze.

Podczas kolejnych odcinków zabierzemy Was w różne miejsca na mapie Warszawy, gdzie królują książki i zaprezentujemy nasz subiektywny przewodnik po literaturze dla dzieci.

Odcinki z cyklu Litera Guliwera możecie oglądać na naszym kanale youtube.

 

 

 

ULICA RÓŻANA / program familijny

„Ulica Różana” to familijnym programie online, gdzie  zagadkowi mieszkańcy Teatru dowcipnie i z przymrużeniem oka odkrywają przed widzami teatralne sekrety.

Przy ulicy Różanej, w budynku Teatru Lalek Guliwer kryje się wiele tajemnych zakamarków, gdzie duchy sceniczne przemykają niepostrzeżenie, zakłócając czasem spokój innych domowników Teatru. Mysz Umuzykalniona, Nocny Inspicjent czy Garderobiany z Rozbitego Lustra to tylko nieliczne z zagadkowych postaci, które przy odrobinie szczęścia możemy spotkać w teatralnych korytarzach.

Formuła Ulicy Różanej nawiązuje do popularnych programów edukacyjnych telewizyjnych dla dzieci sprzed lat. Program o rozrywkowym zabarwieniu w lekki i zabawny sposób przybliża dzieciom świat Teatru, rozwijając ich kompetencje kulturowe i postawy prospołeczne.

„Ulica Różana” składa się z serii 5 odcinków, w których realizację został zaangażowany cały zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer oraz zaproszeni do współpracy twórcy teatralni (reżyser, kompozytor, dramaturg). Scenariusze odcinków nawiązują do podstawy programowej i zachęcają młodego widza do ekspresji poprzez sztukę. Program adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz widzów indywidualnych, w tym z niepełnosprawnościami.

Program można obejrzeć na naszym YouTube.

Program „Ulica Różana” jest wirtualną kontynuacją naszej idei programowej – „Łączymy sztukę z edukacją!” Program powstał w ramach projektu Kultura w Sieci i jest finansowany ze środków MKIDN.

ALE TEATR ! / cykl klipów dokumentalnych

„Ale Teatr!” to cykl klipów dokumentalnych w reżyserii Joanny Zdrady, podczas których odwiedzamy z kamerą ZOOM bohaterów spektaklu „Ale Kino”.

Co robią kiedy nie ma ich na scenie? Słoń, który smaży naleśniki czy Małpa w kąpieli – to tylko niektóre z naszych niespodzianek. Aktorzy Teatru Guliwer w krótkiej i zabawnej formie opowiadają widzom o kulisach swojej pracy w Teatrze.

Seria klipów została zrealizowana w ramach w Dzień Teatru Publicznego 2020 | #czekamy.

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program można obejrzeć na naszym YouTube.

PODRÓŻE PLASTYCZNE / cykl warsztatów

Podróże Plastyczne to autorski cykl warsztatów plastycznych. Warsztaty są podróżą do krainy wyobraźni z kartą i pisakiem dla najmłodszych!

Cykl prowadzony przez graficzkę Karolinę Witowską- Ćirlić ma za zadanie rozwijać wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Wszystkie odcinki opierają się na pracy z kartką i pisakiem, czyli przedmiotami, które każdy ma w domu. Do każdego odcinka wplatamy także element przypadku

Wszystkie odcinki można obejrzeć na naszym YouTube.

SPOTKANIA W PODRÓŻY / edukacyjny cykl video

Spotkania w Podróży to cykl wirtualnych spotkań z zespołem Teatru, podczas których przybliżamy tajniki sztuki teatru lalek oraz technik aktorskich. Dzięki spotkaniom w podróży widzowie mają też szansę poznać bliżej pracowników Teatru i zajrzeć do ich domów.

Każde spotkanie jest specjalnie przygotowanym nagraniem video, które udostępniamy na teatralnym profilu Facebook. Wszystkie nagrania z cyklu Spotkania w Podróży są również dostępne na oficjalnym kanale YouTube.

Program można obejrzeć na naszym YouTube.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.