O spektaklu „Trzy piórka” Zuzanny Bojdy w reż. Darii Wiktorii Kopiec w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie pisze Paulina Sygnatowicz oraz Wiesław Kowalski.
Więcej na Teatr Dla Wszystkich
Scena Duża 65 min. + przerwa Premiera: 08.02.2025 Od lat 4
„Trzy piórka” to pełna magii opowieść o podróży bohatera, który odkrywa, że jego supermoce są zupełnie zwyczajne, a jego słabości stają się jego największą siłą.
Sztuka Zuzanny Bojdy na podstawie baśni braci Grimm nie tylko przenosi nas do krainy fantazji, ale przede wszystkim podejmuje bardzo ważne tematy jak pragnienie bycia sobą i potrzebę autentyczności.
„Trzy piórka” to opowieść szkatułkowa, prowadzona przez Narratorkę, czyli nadzwyczajnie wysoką postać, z której wnętrza wyłaniają się (a nawet rodzą) bohaterowie i kolejne magiczne miejsca i przedmioty. Wkraczamy do świata fantazji, poznajemy Królewicza, żabkę i historię pewnej korony, ale prawda, którą odkrywamy jest bardzo uniwersalna.
W baśniowej fabule połączonej z widowiskowymi efektami dostrzegamy, że każdy z nas może być kim chce, a szczęściem nie zawsze jest zdobycie królewskiej korony.
ZOBACZ TRAILER:
Muzycy, którzy brali udział w nagraniu:
skrzypce: Kornelia Grądzka
wiolonczela: Marianna Sikorska
trąbka: Łukasz Korybalski
klarnet, saksofon, klarnet basowy: Oliwier Andruszczenko
kontrabas, gitara basowa: Maciej Szczyciński
perkusja: Jose Manuel Alban Juarez
pianino: Natalia Czekała
Dwugłos w sprawie spektaklu „Trzy piórka” w Teatrze Guliwer w Warszawie
O spektaklu „Trzy piórka” Zuzanny Bojdy w reż. Darii Wiktorii Kopiec w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie pisze Paulina Sygnatowicz oraz Wiesław Kowalski.
Więcej na Teatr Dla Wszystkich
Beata Kośmider – Zamiast być „naj”, bądź sobą
„Trzy piórka” to kolejne przedstawienie wzmacniające w dzieciach wiarę w siebie, oprawione w urzekającą scenografię oraz bogate i pełne kolorów projekcje video.
Więcej na Teatr Dla Wszystkich
Przemysław Gulda – Większa część przedstawienia rozgrywana jest w żywym planie, w którym ważną rolę odgrywają przebojowe, świetnie zaśpiewane piosenki.
Baśń oparta na tradycyjnych motywach: jest król, jest trzech synów, rywalizujących o tron, są magiczne zjawiska i gadające zwierzęta. Ale przekaz jest bardzo przewrotny, a wręcz rewolucyjny.
Więcej na e-teatr.pl