Skunks i Borsuk

Autor: Amy Timberlake

Scena Liliput 60 min. Premiera: 10.02.2024 Od lat 5

Skunks i Borsuk

Autor: Amy Timberlake

Opis

Kto nie lubi swoich małych codziennych rytuałów? Kto nie ma niewielkich przyzwyczajeń wpisanych na stałe w rytm dnia? A co jeśli ktoś inny, zupełnie nagle, zajmie nasz ulubiony palnik na kuchence gazowej lub weźmie bez pytania kubek, z którego pijemy TYLKO my? Czasem nasz doskonale poukładany świat trzeba ułożyć na nowo.

Życie, w końcu, potrafi zaskoczyć każdego. Najlepiej wiedzą o tym bohaterowie książki Amy Timberlake „Skunks i Borsuk”, na podstawie której powstał spektakl Igora Gorzkowskiego.

Przedstawiamy wam opowieść o tym, jak można budować piękna przyjaźń mimo oczywistych różnic. Jak jednak poradzić sobie ze zmianą i przyzwyczaić się do nowych sytuacji? Być może trzeba otworzyć się na druga istotę i zmienić perspektywę, która wrosła w nas tak silnie?

Najmłodsi widzowie przekonają się, czy współdzielenie domu przez cichego Borsuka i ekstrawertycznego Skunksa może stać się szansą na zupełnie niespodziewaną relacje. „Skunks i Borsuk” został uznany „Najlepszą książką dziecięcą 2020” wg magazynu „Kirkus Reviews”. Premiera na Scenie Liliput to koprodukcja Teatru Guliwer z Teatrem Soho.

„Skunks i Borsuk” na podstawie książki Amy Timberlake w tłumaczeniu Barbary Łukomskiej

Adaptacja tekstu i reżyseria: Igor Gorzkowski
Przekład: Barbara Łukomska
Obsada: Anna Przygoda, Wiktor Korzeniewski (gościnnie) / Georgi Angiełow, Bartosz Mazur (gościnnie) / Jakub Kowalczyk (gościnnie)
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Igor Nikiforow

Produkcja: Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, Teatr Lalek Guliwer

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Partnerzy:

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – Odwiecznie prawdziwe – „Ja gotuję, a ty sprzątasz!”

Kto ceni humorystyczne, mądre i zabawne historie o małych zwierzątkach, z pewnością polubi bohaterów książki Amy Timberlake, amerykańskiej autorki utworów dla dzieci. Tak jak Igor Gorzkowski, reżyser adresowanego do młodej widowni spektaklu pod tytułem „Skunks i Borsuk”. Gorzkowski od dawna pozostaje jednym z moich ulubionych reżyserów, przyciągając kameralnym, wysmakowanym teatrem, emocjonalnie i zmysłowo angażującym widza. Pod maską, metaforą potrafi ukryć bardzo prawdziwe historie o ludziach, ich perypetiach i problemach. Jego sceniczny świat wypełnia często niezwykła poetyka, z charakterystyczną, nieuchwytną baśniowością, szczyptą melancholii i wręcz smutkiem, który w przedstawieniach dla najmłodszych przełamuje dowcipem. Kolejny spektakl dla dzieci tego twórcy jest równie intrygujący jak poprzednie – zrealizował między innymi „Arabelę” w Teatrze im. Andersena w Lublinie i „Dolinę Muminków w listopadzie” w Studiu Teatralnym KOŁO. Gorzkowski wyjaśnia przy okazji, dlaczego akurat ta, a nie inna bajka zainspirowała go do twórczej pracy: „sam wybór książki był mój, ale trafiłem na nią podczas lektur z synami”. W jego adaptacjach nic nie jest przypadkowe, a bogactwo rozmaitych form teatralnych tworzy świat budowany ze skojarzeń.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.