Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Scena Duża 60 min. Premiera: 14.01.2023 Od lat 6

Sen na gapę

Autor: Grzegorz Uzdański

Opis

Ani nic się nie śni, mimo że dziewczynka bardzo tego pragnie. Pewnej nocy do jej głowy próbuje przedostać się długo wyczekiwany Sen. Niestety, Sen spóźnia się na wejście do krainy sennych pragnień. Pomimo ważnego biletu zostaje zatrzymany przez Strażnika snów, bohaterka bowiem zdążyła się już obudzić. Nie wszystko jest jednak stracone, Ania w końcu potrafi śnić na jawie – marzyć! To właśnie w swoich marzeniach bohaterka spotyka spóźniony Sen, któremu znienacka kradnie bilet wstępu do świata… snów. Rozpoczyna się szaleńcza pogoń przez krainę sennych pragnień i tęsknot przetworzonych przez głowę Ani. Nieplanowa podróż po pierwszych wspomnieniach to wędrówka od dziecinnego pokoju, przez lekcje wuefu, aż po przejażdżkę warszawskim tramwajem, w którym kontrolerem okazuje się biały orzeł z godła. Świat nieokiełznanej dziecięcej fantazji staje się fascynującym tłem do dalszych wydarzeń, ale nie możemy przecież zdradzić Wam wszystkiego.

Ta, tylko z pozoru opowieść o snach, staje się piękną historią dwójki rówieśników, którzy pragną wspólnie przeżywać przygody i być ze sobą w tym niezwykle barwnym świecie.

 

 

 

Tekst: Grzegorz Uzdański
Reżyseria: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
Muzyka: Piotr Kurek
Multimedia: Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński
Ruch sceniczny: Błażej Twarowski
Reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Ewa Scholl, Wanda Konisevich (gościnnie) / Izabela Zachowicz, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Adam Wnuczko,

Inspicjentka: Natalia Molodchenko

W spektaklu wykorzystano utwór muzyczny „Sen” zespołu Jerz Igor.

Partnerzy:

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Sen to czy nie? A któż to wie!”

Akcja samego spektaklu „Sen na gapę” toczy się w głowie małej Ani, wśród chaosu myśli, uczuć, poplątanych słów i różnych wspomnień. Grzegorz Uzdański opowiada w swym tekście o świecie marzeń sennych i nieograniczonej fantazji, a baśniowo–groteskową historię dla dzieci wzbogaca odrobiną symboliki i zmysłowych gier z wyobraźnią. Chociaż główny bohater wywodzi się z nierealnego świata, w jego surrealistycznych, nieco egzotycznych przygodach można dostrzec sporo śladów wnikliwej obserwacji ludzkich zachowań, czasem dziwacznych, czasem troszkę groźnych, ale ocieplonych muzyką i śmiechem. Twórcy przedstawienia starali się stworzyć czytelny i spójny spektakl, trochę w estetyce teatru absurdu, który z lekkością i humorem (zawsze mile widzianym przez najmłodszych widzów) porusza niełatwe tematy. Dzięki temu opowieść o więziach przyjaźni i uczuciach, odwadze bycia sobą, niezależnie od tego, kogo spotykamy na swej drodze, nie jest trudna w odbiorze ani nużąca.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.