Podróż na czternaście łap

Autor: Marta Guśniowska

Scena Duża 100 min. + przerwa Premiera: 11.06.2016 Od lat 5

Na zdjęciu widoczne jest drewniane okno. Z okna wyglądają aktorzy, którzy animują lalki.

Podróż na czternaście łap

Autor: Marta Guśniowska

Opis

Kura, Pies, Lisica i jej syn Kłaczek wyruszają w niezwykłą podróż w poszukiwaniu miejsca otwartego dla wszystkich. Ich wspólna wędrówka jest pełna trudności, nieoczywistych decyzji i prób międzygatunkowych przyjaźni. Przedstawienie jest pełną dowcipu opowieścią drogi o poszukiwaniu domu wolnego od uprzedzeń i bezpiecznego.

Czy Jamnik-służbista zmieni los trójki bohaterów? Jak wpłynie na nich sfingowane porwanie Kury? I kto zamieszka w kurniku?

Na te wszystkie pytania odpowiedzi udzielą Wam bohaterowie dramatu Marty Guśniowskiej w reż. Mariána Pecko.

Spektakl dla widzów od lat 5.

Reżyseria: Marián Pecko
Scenografia: Eva Farkašová
Muzyka: Robert Mankovecký

Występują: Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Georgi Angiełow, Krzysztof Prygiel, Adam Wnuczko

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Słodko-gorzko-smakowita, zabawna i refleksyjna podróż na wiele łap”

„Podróż na czternaście łap”, zabawna, wzruszająca, prosta baśń o zwierzętach podobnych do ludzi, niezmiennie zdumiewa i zachwyca widzów swą plastyczną oryginalnością, małymi, urokliwymi formami lalkowymi oraz ciekawymi rozwiązaniami scenograficzno-przestrzennymi. Reżyserem tej niezwykłej opowieści, adresowanej zarówno do dzieci, jak i do dorosłych, jest Marián Pecko, znakomity słowacki reżyser, który od lat 80. przygotował ponad sto premier w różnych krajach europejskich. Pecko, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach teatralnych, pracuje zarówno w teatrze lalkowym, jak i dramatycznym oraz w operze. W Polsce swój debiut miał w warszawskim Teatrze Lalka, w którym przygotował przepiękną „Opowieść wigilijną”. Autorką „Podróży na czternaście łap”, bajki napisanej na specjalne zamówienie Teatru Guliwer, jest znana i lubiana autorka sztuk dedykowanych dzieciom i młodzieży. Spektakl nie jest trudny w odbiorze, choć podejmuje niełatwą tematykę nieufności, osądzania i uprzedzeń w stosunku do innych. Ponadto, w bardzo przyjazny małym widzom sposób opowiada o przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.