Kulawa kaczka i ślepa kura

Autor: wg Ulricha Huba

Scena Liliput 60 min. Premiera: 09.06.2024 Od lat 5

Kulawa kaczka i ślepa kura

Autor: wg Ulricha Huba

Opis

Co wyniknie ze spotkania utykającej kaczki i kury, która nie widzi? Dwie, zupełnie różne od siebie, postaci: introwertyczna kaczka i niezwykle towarzyska kura wyruszają we wspólną podróż po marzenia. Mimo napotykanych przeciwności przedzierają się przez scenerię sielskich krajobrazów i miejsc wyjętych wprost z kart książki.

Czeka je długa droga, choć niekoniecznie liczona w kilometrach. Jak dojść do miejsca, gdzie spełniają się wszystkie marzenia? Czy warto zaufać intuicji i podążać cały czas naprzód? Pytanie, czy taki plan zmieści się w uporządkowanym kaczym świecie?

Postaci stworzone przez Ulricha Huba, autora książkowego oryginału, próbują dotrzeć do tajemniczego miejsca, jednocześnie pokonując też odległość między własnymi charakterami. Czy pomogą w tym wyobrażenia na temat świata przeniesione z przeczytanych wcześniej powieści? Czy lepiej pozwolić wyobraźni działać i dać się ponieść przygodzie? Ostatecznie odpowiedź może być na wyciągnięcie dzioba.

Przekład: Eliza Pieciul-Karmińska
Reżyseria: Anna Przygoda i Tomasz Kowol
Adaptacja: Mariusz Gołosz
Scenografia, kostiumy i lalki: Aleksandra Starzyńska
Konsultacje choreograficzne: Błażej Twarowski
Muzyka: Tomasz Kowol
Multimedia: Amadeusz Nosal
Reżyseria światła: Damian Pawella

Występują: Anna Przygoda, Tomasz Kowol

Inspicjenci: Anna Przygoda, Tomasz Kowol

Partnerzy:

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.