Jak się robi cyrk?

Autor: Ivan Pilný

Scena Duża 80 min. + przerwa Premiera: 09.03.2019 Od lat 5

Jak się robi cyrk?

Autor: Ivan Pilný

Opis

„Jak się robi cyrk?” to niezwykle współczesna baśń o drodze ku szczęściu wiodącej przez realizację najskrytszych pasji i talentów. Historia spektaklu rozgrywa się wokół spotkania młodego adepta sztuki cyrkowej z mistrzem, który najlepsze lata swojej aktywności ma już za sobą. Czy uda im się znaleźć wspólny język i zespolonymi siłami powołać do życia to, co kochają najbardziej – czyli cyrk? Widowiskowa rewia numerów cyrkowych realizowanych w konwencji czarnego teatru staje się w tym przypadku międzypokoleniowym łącznikiem, pokazując, że w kwestii umiejętności posługiwania się wyobraźnią na przestrzeni lat nie zmieniło się aż tak wiele. Jak się robi cyrk mając do dyspozycji tylko wyobraźnię? Przekonajcie się sami!

Spektakl dla widzów od lat 5.

Przekład: Jerzy Rochowiak
Reżyseria: Punch Mama
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko
Multimedia: Przemysław Żmiejko

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Paweł Jaroszewicz, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko

Inspicjentka: Małgorzata Grabara

Galeria

Prasa o spektaklu

Joanna Ostrowska – „Jak się robi teatr (dla dzieci i nie tylko)”

Teatr dla dzieci po wielu latach przekonywania, że lalkarze potrafią być też „prawdziwymi” aktorami, ostatnio coraz częściej sięga znów po lalki i dawne techniki animacyjne. Bardzo się z tego cieszę, bo to, co stare dla doświadczonych teatromanów, dla najmłodszych ma wciąż wymiar nowości. Byłaby ogromna szkoda, gdyby jej nie poznały w czasie, kiedy najczęściej jest się prowadzanym do teatru.

Więcej na teatralny.pl

Katarzyna Piętka – „Jak się robi cyrk?”

Sztuka zawiera elementy współczesnej baśni. Na początku poznajemy pasjonata, spragnionego nauki sztuki cyrkowej młodzieńca i starszego, doświadczonego mistrza z branży. Zderzenie dwóch osobowości i miłości do cyrku.

Więcej na CzasDzieci

Anna Czajkowska – „Magiczny czarny teatr w warszawskim Guliwerze”

Czy któreś dziecko oprze się zaproszeniu do magicznego cyrku, w którym gra z wyobraźnią nie zna granic? A któż z nas nie lubi imponującej żonglerki i zręcznej akrobacji; nie zachwyci się zwinnością cyrkowej małpki tańczącej na linie, świetlistymi rybami, pląsającymi w takt „Marsza weselnego” Mendelssohna w ciemnych w głębiach oceanu? Dawna estetyka i nowoczesne spojrzenie na widowisko teatralne to temat najnowszego, wielce zabawnego przedstawienia Teatru Guliwer. Jego scenariusz oparto na baśni Ivana Pilnego „Jak se dělá cirkus?”. Punch Mama, czyli Laura Słabińska, reżyserka, muzyk, fryzjerka-stylistka, prezentuje najmłodszym widzom świat czarnego teatru i cyrku – w niecodziennej odsłonie pokazuje, jak powstają najzabawniejsze i najbardziej fascynujące numery cyrkowe.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.