Czerwony Kapturek

Autor: Jan Brzechwa

Scena Duża 70 min. + przerwa Premiera: 03.11.2007 Od lat 5

Czerwony Kapturek

Autor: Jan Brzechwa

Opis

„Czerwony Kapturek” to barwne widowisko, które adresowane jest do wszystkich, którzy lubią historie „straszne“, ale z happy endem.
Na kanwie wierszowanej bajki Jana Brzechwy reżyser spektaklu stworzył żartobliwe, pełne ciepłego humoru, rozśpiewane widowisko familijne. Atrakcyjne dekoracje i kostiumy w konwencji rokokowej operetki nadają spektaklowi czar barokowego teatru, a także podkreślają dystans wobec baśniowej fantastyki.

Spektakl dla widzów od lat 5.

Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Adaptacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Eva Farkašová
Muzyka: Piotr Nazaruk
Choreografia: Władysław Janicki
Przygotowanie wokalne: Cezary Szyfman

Występują: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Ewa Scholl, Honorata Zajączkowska, Georgi Angiełow, Tomasz Kowol, Paweł Jaroszewicz, Adam Wnuczko

Prasa o spektaklu

Włodzimierz Morga – „Czerwony kapturek”

Żywe tempo akcji, piękne teksty piosenek, pomysłowa i oryginalna inscenizacja oraz zupełnie inne – nowe spojrzenie na bohaterów – wprowadziły nas w baśniowy świat. Czerwony Kapturek to nie – pisząc kolokwialnie – „ciepłe kluski” tylko normalna, pełna temperamentu, dowcipna i urwisowata dziewczynka. Wilk okazał się naprawdę sympatycznym zwierzakiem… no może z trochę większymi zębami, wybałuszonymi oczami, puszystym ogonem i ciut większym apetytem!

Więcej na qlturka.pl

„Czerwony Kapturek” Piotra Tomaszuka zdąża na Syberię

Wydaje się wam, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście w tej scenicznej bajce jest i mama, i Czerwony Kapturek, i babcia, wilk i gajowy. Ale jest coś jeszcze – magia barokowego teatru.

Więcej na culture.pl

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.