Little Red Riding Hood

Author: Jan Brzechwa

Stage Main Stage 70 min. + intermission Premiere: 03.11.2007 From age of 5

Little Red Riding Hood

Description

Little Red Riding Hood is a colorful show intended for all those who like “horrible” stories which end well.

Jan Brzechwa’s story is used to create a humorous, cheery and music filled show for the whole family. Attractive decorations and costumes in the style of Rococo chamber opera give the show a hint of the magic of Baroque theater, stressing the distance in terms of fairytale fantasies.

For ages of 5 and upwards

Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Adaptacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Eva Farkašová
Muzyka: Piotr Nazaruk
Choreografia: Władysław Janicki
Przygotowanie wokalne: Cezary Szyfman

Występują: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Ewa Scholl, Honorata Zajączkowska, Georgi Angiełow, Tomasz Kowol, Paweł Jaroszewicz, Adam Wnuczko

Press

Włodzimierz Morga – “Czerwony kapturek”

Żywe tempo akcji, piękne teksty piosenek, pomysłowa i oryginalna inscenizacja oraz zupełnie inne – nowe spojrzenie na bohaterów – wprowadziły nas w baśniowy świat. Czerwony Kapturek to nie – pisząc kolokwialnie – „ciepłe kluski” tylko normalna, pełna temperamentu, dowcipna i urwisowata dziewczynka. Wilk okazał się naprawdę sympatycznym zwierzakiem… no może z trochę większymi zębami, wybałuszonymi oczami, puszystym ogonem i ciut większym apetytem!

Więcej na qlturka.pl

“Czerwony Kapturek” Piotra Tomaszuka zdąża na Syberię

Wydaje się wam, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście w tej scenicznej bajce jest i mama, i Czerwony Kapturek, i babcia, wilk i gajowy. Ale jest coś jeszcze – magia barokowego teatru.

Więcej na culture.pl