Rezydencje – Cash for Work

Rezydencje – Cash for Work

Opis

W Teatrze Guliwer uruchomiliśmy program „Cash for work”, który jest realizowany we współpracy z amerykańską organizacją International Rescue Committee. W ramach programu podjęliśmy współpracę z artystkami i artystami z Ukrainy, którzy stworzyli spektakl „Niezwykłe światy Barona Münchhausena„.

SYLWETKI REZYDENTEK I REZYDENTÓW:

Ludmiła Olegiwna Gohenko – scenografka.

Absolwentka malarstwa na Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym im. Ołesia Honczara, grafiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz scenografii w Instytucie Sztuki Teatralnej w Petersburgu. Od 2011 roku pracuje jako scenografka, kostiumografka i graficzka. Laureatka nagrody „Nadia Sicheslavny” za scenografię i kostiumy do performancu „Zakłócenia telewizyjne” na podstawie sztuki K. Sakoniego oraz spektaklu „Swift House” na podstawie sztuki G. Horina (oba w reżyserii N.A. Myszyna). Ponadto doświadczenie zdobywała m.in. w Fulkrotheatre, O.T.M Theatre Studio, Teatrze Dramatycznym Mokhovaya, Teatrze OKKO, Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Współpracowała m.in. z I. Wyrypajewem, A.M. Kozinem, D. Shaminem, A.A. Moguchem, O. Pavlovychem czy B. Pavlovichem.

Mykola Mishyn – reżyser teatralny, dramaturg i dramatopisarz.

Absolwent Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych w Petersburgu. Pracował m.in. w Teatrze Dramatycznym w Samarze, Teatrze Opery i Baletu w Dnieprze, O.T.M. Theatre Studio w Petersburgu, Teatrze Dramatycznym w Dnieprze czy Teatrze Mokhovaya. Reżyser wielu sztuk m.in. „Szklana menażeria” Tennessee’a Williamsa, „TEATR w DEKOMPOZYCJI lub człowiek-śmietnik” Matei Vișniec, „Na dnie” Maksyma Gorkiego oraz licznych utworów własnego autorstwa.

 

 

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.