Niezwykłe światy Barona Münchhausena

Autor: Mykola Mishyn

Scena Liliput 50 min. Premiera: 27.11.2022 Od lat 7

Niezwykłe światy Barona Münchhausena

Autor: Mykola Mishyn

Opis

W szafie mieszkają ubrania, mieszkają szale i płaszcze, czasem szafę zamieszkują też różne strachy, lecz tym razem z szafy wychodzi niesamowity baron Münchhausen! Zdziwienie Marusi, głównej bohaterki spektaklu, jest ogromne, nie spodziewała się w końcu znaleźć tam słynnego podróżnika, który zabiera ją w szereg fantastycznych podróży. Opowieść o jeleniu, na którego porożach rośnie drzewo wiśni splata się z historią statku, który połknęła ryba wielkości kościoła Mariackiego. Okazuje się przecież, że jeśli nie traci się nadziei i uruchomi wyobraźnię możliwe są najbardziej niewiarygodne rzeczy. W sztuce Mykoła Mishyna barwne przygody Marusi stają się alegorią dojrzewania. Podróże na kaczych skrzydłach, zawody w rzucaniu toporów na księżyc oraz wszystkie niezwykłe wydarzenia pozwalają jej poznać siebie lepiej i przekraczać własne granice.

„Niezwykłe światy Barona Münchhausena” to spektakl w języku ukraińskim, dla dzieci od 7. roku życia. Premierowe pokazy spektaklu będziemy grać z tłumaczeniem symultanicznym na j. polski. Forma przedstawienia jest połączeniem żywego planu z teatrem lalkowym.

Spektakl jest realizowany dzięki wsparciu pozyskanemu przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artyści i artystki biorące udział w spektaklu biorą udział w zorganizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie rezydencji artystycznych dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy.
Uruchomiliśmy również program Cash for work, który jest realizowany we współpracy z amerykańską organizacją International Rescue Committee. W ramach programu podjęliśmy współpracę z artystkami i artystami z Ukrainy, którzy aktywnie działają w Guliwerze.

 

Reżyseria, tekst: Mykola Mishyn
Scenografia: Mila Gogenko
Muzyka: Lytvyn Mykyta
Występują: Natalia Molodchenko (gościnnie), Snizhana Gukasian-Korobeinikova (gościnnie), Mariia Senko (gościnnie), Hrystyna Velychko (gościnnie)

Inspicjentka: Snizhana Gukasian-Korobeinikova

Partnerzy:

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.