Teatralnik Guliwera

Teatralnik Guliwera

Opis

KURS WIEDZY O TEATRZE

Kurs Wiedzy o Teatrze to kompleksowa oferta edukacyjno-rozwojowa Teatru Guliwer, adresowana do dzieci z przedszkoli i szkół oraz nauczycieli, pedagogów i rodziców. Jest to indywidualna ścieżka edukacyjna skomponowana z oferty spektakli i działań okołoteatralnych na dwóch scenach Teatru. 

Udział w kursie nie wymaga dodatkowych opłat (działania edukacyjne do spektaklu wliczone w cenę biletu na spektakl). 

Kurs Wiedzy o Teatrze to 6 wizyt w Guliwerze, obejmujących spektakle i wydarzenia towarzyszące dostosowane do potrzeb i wieku uczestniczek i uczestników. W ramach Kursu, na Dużej Scenie przed spektaklem, proponujemy lekcje teatralne z cyklu “Teatralnik Guliweraa na Scenie Liliput specjalnie przygotowane wydarzenia do spektakli.  

Każdy młody widz i młoda widzka, przystępując do Kursu, otrzymują także materiały edukacyjne, które utrwalą wiedzę o teatrze i rozbudzą ich twórczy potencjał. Uroczyste zakończenie Kursu odbywa się na Dużej Scenie podczas szóstej wizyty w Teatrze. Wtedy również uczestnicy i uczestniczki otrzymują Nagrody i Ordery Wiernego Widza.

Dla kogo?
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Jak wziąć udział?
By wziąć udział w Kursie prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni.
Rezerwacja terminu spektaklu odbywa się osobiście, telefonicznie (22 8454613) lub kontakt mailowy (organizacja@teatrguliwer.pl).
Udział w Kursie nie wymaga dodatkowych opłat!

ETIUDY EDUKACYJNE

Teatralnik to także etiudy edukacyjne prowadzone przez aktorów Teatru Guliwer. Etiudy edukacyjne angażują dzieci  i odkrywają przed nimi tajniki teatru. Dzieci poznają w sposób bezpośredni i w dużej mierze partycypacyjny, ważne pojęcia teatralne.

Dla kogo jest Teatralnik?
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Jak wziąć udział?
Etiudy odbywają się bezpośrednio przed każdym spektaklem na Dużej Scenie (od wtorku do piątku).
Czas trwania – 15 minut.

Etiuda edukacyjna wliczona jest w cenę biletu na spektakl!

Tematy etiud edukacyjnych:
1. Dialog.
2. Zespół
3. Interpretacja
4. Animacja
5. Scenariusz
6. Improwizacja

Scenariusze: Kamila Oleksiak-Czerwińska
Reżyseria: Roksana Miner
Kostiumy: Bożena Ślaga

WARSZTATY

Warsztaty z cyklu TEATRALNIK to trzy różne warsztaty: ANIMACJA, DIALOG I ZESPÓŁ.

Każdy z warsztatów przybliża widzom inne pojęcia ze świata teatru. Podczas działań uczestnicy ożywiają przedmioty, wezmą udział w polifonicznym koncercie kształtów i kolorów oraz poznają, co to jest dialog. Podczas warsztatów dzieciom towarzyszą abstrakcyjne plamy, którą wprowadzą je w świat ruchu, dźwięku i sztuki współczesnej.

Prowadzenie: Anna Kierkosz, Julianna Chrzanowska
Czas trwania: 70 minut

 

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.