Wiersz na gapę – warsztaty z tworzenia i mówienia wierszy

Scena Liliput 180 min. + przerwa Od lat 7

Wiersz na gapę – warsztaty z tworzenia i mówienia wierszy

Opis

Wiersz na gapę
dwudniowe warsztaty z tworzenia i mówienia wiersza dla dzieci

Czy dzieci piszą wiersze? A jeśli tak, to czy robią to tak, jak dorośli, czy może inaczej? Jak działa wyobraźnia dziecka, a jak dorosłego? A może zupełnie identycznie? Czy sen może być inspiracją do napisania wiersza? A czy może nią być sen na jawie, marzenie, wspomnienie, myśl albo… słowo?

Podczas warsztatów dowiemy się, co wspólnego ma poezja ze snem, jak przebiega świadomy proces tworzenia wierszy i czy oba procesy mogą się okazać podróżą do krainy wyobraźni. Każdy i każda będzie mieć możliwość poćwiczenia własnych umiejętności przekładania obrazów i myśli na słowa, każda uczestniczka i każdy uczestnik stworzy własny wiersz. Wszyscy będą też mieli okazję poćwiczyć własną interpretację swojego utworu pod okiem profesjonalnego aktora Teatru Guliwer. A na zakończenie tych dwudniowych warsztatów wszyscy autorzy wierszy: i ci debiutujący, i ci mający już za sobą doświadczenia twórcze, dzieci jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści będą mogli przedstawić swój wiersz na scenie teatralnej.

Wydarzenie jest zaplanowane jako cykl dwóch trzygodzinnych warsztatów, w ramach których dzieci mogą pracować same wraz z prowadzącymi, bez udziału opiekunów. Całość wydarzenia jako cykl edukacyjno-artystyczny jest zaplanowane w formule slamu poetyckiego, współtworzonego przez dzieci, ale bez elementu rywalizacji. Sugerujemy uczestnictwo w obu częściach wydarzenia: sobotniej i niedzielnej.

Więcej informacji:

Możliwe jest też uczestnictwo w każdym warsztacie z osobna: wówczas uczestników, zapisujących się wyłącznie na warsztaty niedzielne, poświęcone interpretacji aktorskiej wiersza, prosimy o przyniesienie ze sobą wydruku wybranego wiersza, niekoniecznie własnego autorstwa: mile widziane wiersze o tematyce „sennej”.

Sobota 11 marca:

Działanie sobotnie to warsztat, w ramach którego każde z dzieci pod okiem doświadczonej prowadzącej – edukatorki Teatru Guliwer Anny Kierkosz będzie mogło wymyślić, skonstruować lub napisać swój własny wiersz.

Prowadzenie: Anna Kierkosz, Elżbieta Pejko

Niedziela 12 marca:

Podczas niedzielnego warsztatu, który poprowadzi Krzysztof Prygiel – aktor Teatru Guliwer – dzieci poznają tajniki scenicznej interpretacji wiersza.

Prowadzenie: Anna Kierkosz, Krzysztof Prygiel

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.