Niezwykłe czary Królowej Animacji

Scena Liliput 70 min. Od lat 3

Niezwykłe czary Królowej Animacji

Opis

Niezwykłe czary Królowej Animacji
warsztaty z cyklu Teatralnik Guliwera

Co to jest animacja? Czy wszystko można wprawić w ruch? Jak poruszają się teatralne lalki? Na czym polega różnica pomiędzy „poruszyć” i „wzruszyć”? Warsztaty z udziałem aktorów Teatru Guliwer, podczas których w światy teatru i sztuki współczesnej oraz w temat animacji wprowadzi dzieci abstrakcyjna bohaterka – plama o tajemniczym imieniu Wzruszka, która trafia do niezwykłej krainy Królowej Animacji.

Podczas trwającego około 70 minut działania uczestnicy ożywią wszystko, co da się ożywić: głównie za pomocą ruchu, ale nie tylko. Obejrzą krótką etiudę teatralną w wykonaniu guliwerowych lalek ożywianych przez aktorów, a potem sami spróbują uruchomić nie tylko lalki teatralne, ale też inne przedmioty. Na koniec dzieci poruszą stworzone przez siebie abstrakcyjne obrazy i postaci. Do tego działania użyją nie tylko rąk, ale też farb i białych kartek papieru.

Prowadzenie: Anna Kierkosz, Julianna Chrzanowska
Aktorki-animatorki: Krystyna Velythko, Mariia Senko

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.