Tata

Autor: Toon Tellegen

Scena Duża 80 min. + przerwa Premiera: 07.04.2018 Od lat 6

Tata

Autor: Toon Tellegen

Opis

Akcja spektaklu rozgrywa się wokół serii opowiadań Toona Tellegena, które tworzą wielowymiarowy portret ojca. Każda ze scen oparta jest na trickach iluzjonistycznych i magii osiąganej dzięki maszynerii teatru. Mamy więc atrakcje takie jak ojciec łamiący się na pół, ojciec mieszczący się w pudełku od zapałek, ojciec podpowiadający ułamki w szkolnej klasie, ojciec wielki jak skała czy wyjątkowa rozmowa z ojcem w zaświatach. Ale obok magii jest też rodzinna miłość, ciepło i nostalgia wyniesione do rangi sztuki. Marek Ciunel, reżyser i autor scenariusza spektaklu „TATA” przeniósł twórczość Tonna Tellegena na teatralne deski realizując przedstawienie, które w swojej konstrukcji bliższe jest rewii niż klasycznej fabule. „Tata” to brawurowy spektakl dla wytrawnych miłośników teatru.

Spektakl dla widzów od lat 6.

Przekład: Jadwiga Jędryas
Reżyseria: Marek Ciunel
Scenariusz: Marek Ciunel
Scenografia: Sebastian Łukaszuk
Kostiumy: Sebastian Łukaszuk
Muzyka: Piotr Nazaruk
Asystent reżysera: Damian Kamiński
Choreografia: Urszula Pietrzak
Efekty magiczne: Jerzy J. Buczyński
Światło, foto, video: Radosław Kamiński

Obsada: Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.