Tata

Autor: Toon Tellegen

Scena Duża 80 min. + przerwa Premiera: 07.04.2018 Od lat 6

Tata

Autor: Toon Tellegen

Opis

Akcja spektaklu rozgrywa się wokół serii opowiadań Toona Tellegena, które tworzą wielowymiarowy portret ojca. Każda ze scen oparta jest na trikach iluzjonistycznych i magii osiąganej dzięki maszynerii teatru.
Tytułowy „tata” jest wszechobecny, raz mieści się w pudełku od zapałek, innym razem jest wielki niczym skała. Zapamiętany obraz ojca miesza się z wyobrażeniami na jego temat, czasem staje się więc dobrym duchem, który podpowiada ułamki na lekcji matematyki, a czasem łamie się na pół niczym David Copperfield. Próba zmierzenia się ze stratą rodzica miesza się z magiczną przypowieścią o rodzinnej miłości, w której ciepło i nostalgia zostają wyniesione do rangi sztuki.

Marek Ciunel, reżyser i autor scenariusza spektaklu „Tata” przeniósł twórczość Tonna Tellegena na teatralne deski realizując przedstawienie, które w swojej konstrukcji bliższe jest rewii niż klasycznej fabule. „Tata” to brawurowy spektakl dla wytrawnych miłośników teatru.

Spektakl dla widzów od lat 6.

Przekład: Jadwiga Jędryas
Reżyseria: Marek Ciunel
Scenariusz: Marek Ciunel
Scenografia: Sebastian Łukaszuk
Kostiumy: Sebastian Łukaszuk
Muzyka: Piotr Nazaruk
Asystent reżysera: Damian Kamiński
Choreografia: Urszula Pietrzak
Efekty magiczne: Jerzy J. Buczyński
Światło, foto, video: Radosław Kamiński

Obsada: Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko

Galeria

Prasa o spektaklu

Rafał Turowski – „Tata”

(…) o meandrach bycia rodzicem, o niedoskonałościach ojców, o ich wyjątkowości, o bezwarunkowej miłości, jaką ich darzymy, o ile oczywiście są gdzieś w pobliżu…

Więcej na stronie

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.