Przyjaciel Automateusza

Autor: Stanisław Lem

Scena Liliput 65 min. Premiera: 29.09.2018 Od lat 6

Przyjaciel Automateusza

Autor: Stanisław Lem

Opis

Kanwę przedstawienia stanowi opowiadanie „Przyjaciel Automateusza” ze zbioru „Bajki Robotów”. Fascynująca, mądra i dowcipna historia o przyjaźni jest interaktywną przygodą, która wciąga dzieci do lemowskiego świata fantazji. Przeniesiona na deski teatru literacka wizja przyszłości pobudza wyobraźnię dzieci, nie rezygnując przy tym z charakterystycznego dowcipu prozy Lema. Tragikomiczne rozmowy bohaterów spektaklu wywołują wśród widzów śmiech, a oryginalna scenografia wprowadza ich do świata techniki, gdzie teatr przedmiotu połączony jest z praktyczną lekcją fizyki. Historia Automateusza to przede wszystkim przypowieść o tym, że nawet bardzo małe szanse mają prawo czasem się spełnić, a wiara w niemożliwe ma sens.

Spektakl dla widzów od lat 6.

Reżyseria: Michał Derlatka
Scenografia i lalki: Michał Dracz
Udźwiękowienie: Joanna Sówka-Sowińska
Obsada: Joanna Kowalska, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz

Galeria

Prasa o spektaklu

Olga Kubiak-Skwarek – „Przyjaciel Automateusza”

„Przyjaciel Automateusza” to oryginalna i śmiała propozycja adaptacji. Spektakl jest zrealizowany na podstawie „Bajek robotów” Lema, a dokładniej na kanwie opowiadania o tym samym tytule. Pierwsze wydanie opowiadań ukazało się w ubiegłym wieku, w 64 r. i fantastyczne wizje autora właśnie zaczynają się częściowo spełniać w naszych czasach.

Więcej na qlturka.pl

Katarzyna Piętka – „Zaproszenie do świata fantazji Stanisława Lema”

Czytałam „Bajki robotów” Lema w szkole podstawowej. Wiele lat minęło i spektakl teatralny na kanwie jednego z opowiadań był dla mnie powrotem do dzieciństwa. Jestem mile zaskoczona jak pięknie, kameralnie udało się reżyserowi Michałowi Derlatce przenieść to opowiadanie na deski teatru. Autorowi scenografii należą się wielkie pochwały. Elementy techniczne moim synom podobały się najbardziej.

Więcej na CzasDzieci

Anna Czajkowska – „Roboty Stanisława Lema zadomowiły się w warszawskim Guliwerze”

Warszawski Teatr Lalek Guliwer ma nową scenę. Malutką, lilipucią, ale jakże przyjemną. W kameralnej przestrzeni dzieci będą mogły oglądać interaktywne spektakle, uczestniczyć w ciekawych warsztatach i różnorodnych działaniach edukacyjnych. To dobra wiadomość dla wszystkich młodych teatromanów oraz ich opiekunów. Z okazji inauguracji nowej sceny „Liliput” teatr zaprosił dzieci na premierę przedstawienia „Przyjaciel Automateusza”, opartego na opowiadaniu o tym samym tytule, pochodzącego ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.