Niezapominajka

Autor: wg Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa

Scena Duża 55 min. Premiera: 17.09.2022 Od lat 7

Niezapominajka

Autor: wg Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa

Opis

Spektakl z muzyką na żywo.
Przed spektaklem zapraszamy na muzyczną etiudę edukacyjną, którą poprowadzą aktorka Ewa Scholl oraz aktor Krzysztof Prygiel.

Do Miasta Kwiatów przybywa Róża, która próbuje znaleźć akceptację wśród pozostałych roślin. Na miejscu spotyka Malwę i Modrzyka, którzy jako przewodnicy opowiadają jej historię miasta. Tytułowe Rondo było niegdyś miejscem idealnym – kwiaty odgrywały koncerty w oranżerii, a ludzie żyli z nimi w idealnej harmonii. Do momentu, gdy nadeszła chmura i zabrała miastu słońce. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy – w tym główni bohaterowie: Danek, Fabian i Gwiazdka – ­starają się odtworzyć miasto takim, jakie było przed kataklizmem. Próba przypomnienia sobie miasta i własnych przeżyć związanych z poszczególnymi miejscami pomaga im w zbudowaniu super maszyny, dzięki której spróbują odzyskać Rondo.

Spektakl jest inspirowany książką „Wojna, która zmieniła Rondo” autorstwa Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa. Książka była wielokrotnie nagrodzona m.in. w prestiżowym konkursie Bologna Ragazzi Award 2015.

Premiera odbyła się w ramach 12. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci Mała Warszawska Jesień i 65. Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Partner: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach Funduszu Instytucji Kultury M. St. Warszawy oraz Funduszu Promocji Kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

Anita Piotrowska – reżyseria
Bohdana Frolyak – muzyka
Mariusz Gołosz – tekst i dramaturgia
Franciszek Orłowski – scenografia
Yasia Khomenko – projekty kostiumów
Błażej Twarowski – ruch sceniczny
Prot Jarnuszkiewicz – reżyseria świateł
Jacek Poniński – asystent reżyserki

Anna Kierkosz, Robert Drobniuch – zespół kuratorski

Muzycy:
Dagna Sadkowska / Anna Kwiatkowska – skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska / Agnieszka Podłucka / Mieszko Baszczak – altówka
Dominik Płociński / Robert Dacko – wiolonczela

Obsada: Anna Przygoda, Mariia Senko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Jacek Poniński, Błażej Twarowski / Maciej Owczarzak

Inspicjent: Jacek Poniński

Partnerzy:

Galeria

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.