Legenda o Syrence

Autor: wg Artura Oppmana

Scena Liliput 45 min. Premiera: 22.03.2019 Od lat 3

Legenda o Syrence

Autor: wg Artura Oppmana

Opis

W „Legendzie o Syrence” zapraszamy wszystkich do mitycznej krainy, gdzie podążając za syrenim śpiewem, odkryjemy tajemnice dobrze znanych nam dziś warszawskich miejsc. Spektakl na podstawie legend Artura Oppmana zabierze nas w świat zdarzeń, które choć rozegrały się w odległej przeszłości, nadal pozostają niezwykle fascynujące.
Przeniesiemy się bowiem do czasów, gdy nie było miasta, a pobliskie tereny pokrywały gęste lasy pełne dzikich zwierząt. Tam też odnajdziemy niewielką rybacką osadę, w której żyła dziwna i zachwycająca postać – tytułowa Syrena. Losy półkobiety-półryby stanowią kanwę barwnych opowieści, które z całą pewnością uruchomią wyobraźnie wszystkich dzieci.

Podczas teatralnej podróży tropami Syreny zanurzymy się w owianej wieloma tajemnicami opowieści, w której istotna rolę zagrają kształty i dźwięki. Syreni śpiew uwodzić będzie widzów powyżej trzeciego roku życia, o dorosłych nie wspominając.

Spektakl dla widzów od lat 3.

Scenariusz i opieka artystyczna: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Hipolit Woźniak
Partie wokalne: Margarita Udovichenko

Obsada: Milena Kranik, Anna Przygoda / Krzysztof Prygiel

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Baśń o rybim ogonie, syrenim śpiewie i Warszawie”

Warszawski Teatr Lalek Guliwer nie próżnuje. Na jego malutkiej scenie „Liliput” odbyła się kolejna udana premiera, tym razem bardzo „warszawska”, choć oczywiście adresowana do wszystkich dzieci, nie tylko zamieszkałych w stolicy. Spektakl w reżyserii Roberta Jarosza, kierownika artystycznego Teatru Guliwer, to dość swobodna adaptacja utworu „Syrena”, pochodzącego ze zbioru „Legendy Warszawskie” Artura Oppmana. Legenda pełna nieprawdopodobnych motywów, silnie osadzona w tradycji i folklorze, nawiązuje do historii powstania miasta Warszawy i przybliża dzieciom postać urokliwej bohaterki, obdarzonej niezwykłym, cudnym głosem Warszawskiej Syrenki.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.