Królewna Logorea i Niedźwiedź

Autor: Maria Wojtyszko

Scena Duża 80 min. + przerwa Premiera: 10.10.2015 Od lat 6

Królewna Logorea i Niedźwiedź

Autor: Maria Wojtyszko

Opis

Co przystoi Królowi? Czy Królowa może jeździć na wrotkach? Gdzie ma się podziać Królewna, która zamiast przyuczać się do siedzenia na tronie woli czytać książki? 

Logorea w niczym nie przypomina stereotypowej księżniczki z bajek. Lubi za to rozwiązywać nierozwiązywalne problemy i poznawać świat. To chyba wystarczające kompetencje, by stać się następczynią tronu? „Królewna Logorea i Niedźwiedź” to spektakl, który zabiera nas do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie ze sobą poważne konsekwencje i nieraz płata figle głównej bohaterce. Spektakl w zabawny sposób opowiada o poważnych sprawach. Współczesny język sztuki opowiada historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek czy lęk. 

Forma przedstawienia w inteligentny sposób gra z dworską konwencją i pałacowymi zwyczajami królestwa. Barwne kostiumy wprowadzają na scenę bajkową aurę, a subtelna, rockowa muzyka dopełnia całe widowisko. 

Spektakl dla widzów od lat 6.

Reżyseria: Jakub Krofta
Scenografia: Matylda Kotlińska
Muzyka: Radek Łukasiewicz
Choreografia: Agnieszka Dmochowska
Reżyseria światła: Damian Pawella

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Georgi Angiełow / Michał Ferenc, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak / Jacek Poniński, Krzysztof Prygiel, Adam Wnuczko

Inspicjentka: Małgorzata Grabara

Galeria

Prasa o spektaklu

Anna Czajkowska – „Mam niedźwiedzia i nie zawaham się go użyć”

Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, a obecny w niej świat fantazji zawsze fascynuje, dając najmłodszym (tym starszym też) dużo radości. W teatrze wszystko może się zdarzyć, ponieważ wyobraźnia nie zna granic, stając się inspiracją dla wielobarwnych kreacji, realizacji marzeń i przekraczania własnych ograniczeń. Teatr Guliwer, o czym widzowie przekonują się od lat, nie boi się nowych wyzwań, ceniąc zarówno tradycyjne spektakle, jak i nowatorskie formy i niecodzienne konwencje. Jednak przede wszystkim dba o to, by przedstawienia budziły w młodym widzu zainteresowanie teatrem różnorakim, a dorosłym podrzuca aktorskie i inscenizacyjne perełki. „Królewna Logorea i Niedźwiedź” jest przykładem właśnie takiego familijnego przestawienia – rozśpiewanej, roztańczonej opowieści, pełnej ciepłego humoru i wyrozumiałości dla ludzkich wad i przywar.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

Anna Stasiak – „Królewna Logorea dojrzewa do szczęścia”

Spektakl „Królewna Logorea i Niedźwiedź” warszawskiego Teatru Guliwer rozpoczyna się w iście hitchcockowskim stylu: sceną ataku niedźwiedzia na królewnę Logoreę w ciemnym lesie. Później, jak się należy domyślać, tempo również nie zwalnia. Bohaterka zatrzymuje akcję i następuje retrospekcja, która ma wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji i czy można jej było uniknąć. To pytanie okaże się zresztą kluczowe dla późniejszych wydarzeń, a odpowiedź na nie mieści sens całej historii.

Więcej na e-fika.com

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.