Calineczka

Autor: wg Hansa Christiana Andersena

Scena Duża 80 min. + przerwa Premiera: 20.05.2010 Od lat 5

Calineczka

Autor: wg Hansa Christiana Andersena

Opis

Calineczka” w reżyserii Marka Ciunela to współczesna inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena. Zabawna opowieść o przygodach Calineczki i jej, nie zawsze małych, problemach, jest przede wszystkim historią poznawania i odkrywania świata. Tytułowa bohaterka, mimo że mierzy tylko jeden cal, doświadcza wielu przygód i nieraz podejmuje walkę o swoje marzenia i własne zdanie. Niezwykła scenografia Szymona Gaszczyńskiego tworzy na scenie świat taki, jakim widzi go Calineczka.

Działająca na wyobraźnię zabawa skalą sprawia, że rzeczywistość małej bohaterki staje się bardziej dostępna, a jej dylematy – bliższe dziecięcym problemom i wątpliwościom.
Przygody Calineczki w świecie przyrody i rozmaitych stworzeń śledzimy w rytm różnorodnej muzyki, która dopełnia całe widowisko. 

Spektakl dla widzów od lat 5.

 

 

Scenariusz i reżyseria: Marek Ciunel
Scenografia: Szymon Gaszczyński
Muzyka: Piotr Nazaruk

Występują: Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda / Paulina Skłodowska, Ewa Scholl, Honorata Zajączkowska, Georgi Angiełow, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko

Inspicjentka: Małgorzata Grabara

Galeria

Prasa o spektaklu

Ewa Świerżewska – „Calineczka”

Jest pewna pula bajek i baśni uniwersalnych, ponadczasowych, eksploatowanych od lat na wszystkich możliwych polach – od książek przez słuchowiska, spektakle i filmy. Z pewnością zaliczyć można do nich „Calineczkę” Hansa Christiana Andersena.

Więcej na qlturka.pl

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.