Ach, jak cudowna jest Panama

Autor: Janosch

Scena Duża 60 min. + przerwa Premiera: 05.06.2021 Od lat 3

Ach, jak cudowna jest Panama

Autor: Janosch

Opis

Czego można chcieć, gdy ma się już wszystko, czego dusza zapragnie? Gdy żyje się w dolince nad rzeczką, w przytulnym domku z kominem i ma się przyjaciela. Gdy jest się silnym. Gdy nie trzeba się bać. A co, jeśli nagle dusza zapragnie czegoś, czego oczy jeszcze nie widziały? Na przykład miejsca pachnącego bananami?

„Ach, jak cudowna jest Panama” to spektakl na podstawie książki autorstwa Janoscha, którego główni bohaterowie – Miś i Tygrysek, wyruszają w podróż w poszukiwaniu nowego domu. Zainspirowani napisem „Panama” ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę po szczęście. Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie?

„Ach jak cudowna jest Panama” to teatr spełniający się w drodze, inspirujący do odkrywania w tkance otaczającego nas miasta przyczółków dla utopijnej idei Panamy. I choć wiemy, że podążając drogą nakreśloną przez Janoscha wrócimy do naszych własnych domostw, to jednak wyruszyć warto. Warto odkrywać to, co opatrzone, powierzchownie poznane czy stereotypowo zepchnięte. Warto przez chwilę uprawiać miejski survival, poznawać innych mieszkańców miasta, a własną wyobraźnię potraktować jak domowe zwierzątko i od czasu do czasu wyprowadzić ją na spacer – mówi Robert Jarosz, reżyser spektaklu i autor adaptacji.

Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony dla widzów od 3 roku życia.

Autor: Janosch
Przekład: Emilia Bielicka
Adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz
Choreografia: Weronika Pelczyńska, Magda Fejdasz, Monika Szpunar
Muzyka: Anna Stela
Scenografia: Mária Bačová

 

Obsada: Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Krzysztof Prygiel

Inspicjent: Jacek Poniński

Galeria

Prasa o spektaklu

Wiesław Kowalski – „Przyjaciół mieć to naprawdę dobra rzecz”

„Ach, jak cudowna jest Panama!” opowiada historię, w której doskonale odnajdą się zarówno mali widzowie, jak i ich rodzice. W końcu niezależnie od wieku, na różnych etapach życia, każdy z nas stara się odnaleźć swoją własną krainę szczęścia, taką, w której będzie się czuł najlepiej, doświadczając wolności i realizując najskrytsze pragnienia. Janosch proponuje śledzić przygody Misia i Tygryska, wyprawiających się na poszukiwanie tytułowej Panamy. Taki napis pojawi na wszystkich ściankach wyłowionej z rzeczki skrzynki i pobudzi ciekawość protagonistów. Ich wspólna podróż do lepszej przyszłości, a może nowego domu, wcale nie będzie krótka i zaowocuje spotkaniami z kilkoma innymi zwierzętami. Warto ją odbyć, albowiem Panama okazuje się nie tylko maleńkim krajem leżącym w Ameryce Środkowej, ale przede wszystkim miejscem niezwykle urokliwym, ciepłym i ładniejszym od innych, do tego pachnącym bananami, przyjaznym i bezpiecznym.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.