Job shadowing w Mezrab House of Stories

Job shadowing w Mezrab House of Stories

Opis

W dniach 10-14 maja odwiedziliśmy Mezrab House of Stories w Amsterdamie w formule job shadowingu w ramach programu Erasmus+.

Agnieszka Evans – Kierowniczka Działu Komunikacji, Promocji i Rozwoju Publiczności i Julianna Chrzanowska – specjalistka ds. dostępności spotkały się z założycielem platformy Mezrab, który opowiedział im o historii instytucji, początkach działań i rozwoju w kontekście budowania publiczności, promocji, etyki opowiadania oraz korzystania z osobistych historii.

Ponadto pracowniczki Guliwera uczyły się używania narzędzi storytellingowych do opowiadania osobistych przeżyć i działań formą teatru dokumentalnego, poznając różne formy ekspresji m.in.:

  • The MezJam – oparty na muzyce i wspólnotowym działaniu;
  • Mezrab Comedy Open Mic – oparty o improwizację oraz osobisty kontakt z widownią;
  • Tell, than Show – oparty o eksperyment, w którym każdy i każda osoba może wziąć udział.

Podczas pobytu w Amsterdamie zespołowi Guliwera udało się także odwiedzić jeden z najpopularniejszych teatrów dla dzieci w Amsterdamie Theater de Krakeling, gdzie dzięki uprzejmości pracowników teatru, możliwe było zapoznanie się z działalnością teatru. Spotkanie w Theater de Krakeling dostarczyło mnóstwa  inspiracji i informacji.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.