Mobilność Guliwera w Unga Klara – sztokholmskim teatrze młodego widza!

Mobilność Guliwera w Unga Klara – sztokholmskim teatrze młodego widza!

Opis

Drugim wyjazdem w ramach projektu projektu „RóżniRówni” w ramach programu Erasmus+ jest podróż do Sztokholmu!
Tym razem zespół Teatru Guliwer bierze udział w szkoleniu w sztokholmskim teatrze młodego widza Unga Klara.
Szkolenie z obszaru pracy z młodym widzem, odbędzie się w dniach 26 lutego – 3 marca 2024 i prowadzone będzie na podstawie autorskiej metody, stworzonej przez artystów i pedagogów ze sztokholmskiego teatru. Całotygodniowy kurs i warsztaty Memories for Use poprowadzą: Suzanne Osten  – założycielka i była dyrektorka teatru Unga Klara, szwedzka reżyserka teatralna i filmowa wraz z  aktorem Victorem Criado i szwedzkim kompozytorem, pianistą
i perkusistą Perem Tjernbergiem oraz Julianem Viglem – pedagogiem teatru z Unga Klara.

W ramach programu RówniRóżni członkowie i członkinie zespołu Teatru Guliwer odbywają kilka podróży do tych krajów i miejsc w Europie, w których poznać można w praktyce najbardziej interesujące przykłady i przejawy formy teatru dokumentu. Członkowie i członkinie zespołu Guliwera poznają również w praktyce szczególnie interesujące przykłady działalności teatru młodego widza w wybranych krajach Europy. Poprzez zgłębianie metod teatru.doc, praktykowanych w wybranych krajach UE Teatr Guliwer kontynuuje edukacyjną ścieżkę, zapoczątkowaną w ramach pokrewnego projektu RówniRóżni.doc, zrealizowaną w 2023 roku w postaci premier: „Wszystko w głowie” (kwiecień 2023) i „Gwiezdne Dzieci” (maj 2023), które powstały we współpracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi oraz osobami w spektrum autyzmu. Przy okazji tegorocznego etapu pracy z formatem teatru dokumentu uwaga zespołu Guliwera skupi się w szczególności na współpracy z seniorami i osobami z doświadczeniem migracji.

Projekt potrwa do 30 maja 2024 roku. W tym czasie zrealizujemy 7 mobilności w wybranych krajach Unii Europejskiej. Odwiedzamy między innymi takie organizacje i instytucje jak: Archa Theater/Archa – Centre of Documentary Theater w Pradze i Unga Klara w Sztokholmie, ale także Fryshuset Theater – szwedzki teatr dokumentu, skupiony na współpracy z młodzieżą z doświadczeniem migracji. Stworzymy też i zrealizujemy wspólnie z seniorami i/lub osobami z doświadczeniem migracji oraz ich dziećmi i wnukami projekt inspirowany tymi podróżami, szkoleniami i job shadowingami.

Głównymi celami projektu RóżniRówni – edukacja performatywna dorosłych, włączająca imigrantów, seniorów i osoby neuroatypowe poprzez wykorzystanie formy teatru dokumentalnego (Teatr.doc), realizowanego w ramach programu Erasmus+ są:
– Wzrost wiedzy, kompetencji i praktycznej znajomości metod partycypacyjnych w zespole kadry Teatru;
– Poszerzenie metod pracy kreatywnej o nowatorskie, eksperymentalne metody pracy;
– Zmniejszenie poziomu wykluczenia społecznego wśród osób z doświadczeniem migracji z Ukrainy, seniorów oraz osób neuróżnorodnych.

Projekt realizowany jest w ramach Erasmus + – KA122-ADU Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności dorosłych osób uczących się i kadry w sektorze edukacji dorosłych.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.