Otwieramy nowy sezon!
Już 4 września otwieramy się dla Was po wakacyjnej przerwie! Rozpoczynamy sezon, który będzie bogaty w zróżnicowany w treści i formie repertuar oraz wartościowe propozycje edukacyjne. W pierwszy weekend 4 i 5 września zagramy dla Was inscenizację klasyki polskiej literatury dla dzieci – spektakl „Koziołek Matołek”. Tydzień później, 11 września, zaprosimy na pierwszą premierę nowego sezonu. Będzie to spektakl „Porce i Lana” na podstawie książki Tiny Oziewicz „Tyranozaur i Traktorzystki”, czyli opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi adresowana do dzieci w wieku od 4 lat. Przedstawienie reżyseruje Tomasz Maśląkowski, który jest też autorem wyjątkowej scenografii – widzowie kameralnej sceny Liliput przeniosą się w świat pracowni ceramicznej odkrywając tajemnice rzemiosła i rękodzieła.
Kolejną jesienną propozycją Guliwera jest familijny spektakl partycypacyjny „Miasto świateł” realizowany w koprodukcji z Unią Teatr Niemożliwy. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Funduszu Instytucji Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, a do jego współtworzenia zaproszone zostaną dzieci, rodzice i opiekunowie, seniorzy oraz przedstawiciele różnych grup społecznych, m.in. mniejszości narodowych. Z ich udziałem, w ramach warsztatów, pod opieką pisarki Barbary Sadurskiej, powstanie scenariusz przedstawienia odnoszący się do Warszawy widzianej i odczuwanej z różnych perspektyw. Wspólnie z uczestnikami projektu stworzona też zostanie scenografia, a nad całą realizacją „Miasta świateł” czuwać będzie reżyser i scenograf, chilijsko-hiszpański artysta teatru formy David Zuazola.
Trzecią premierą nowego sezonu będzie spektakl „Królestwa” w reżyserii Justyny Sobczyk. Produkcja przygotowywana jest w kooperacji z Teatrem 21 na podstawie opowiadania aktorki tej grupy – Marty Stańczyk. Zaplanowanej współpracy towarzyszy idea rozwijania nowego obszaru praktyki teatralnej, włączającej w proces twórczy osoby z niepełnosprawnościami. W ramach działań przewidziane są warsztaty i spotkania eksperckie dotyczące m.in. autyzmu. W strukturę spektaklu (i funkcjonalnie, i artystycznie) wkomponowany też zostanie polski język migowy.
Wiosną na afiszu sceny przy Różanej pojawi się muzyczny spektakl dla pięciolatków „Tymek i tata” realizowany przez dramatopisarkę Marię Wojtyszko i reżysera Jakuba Kroftę – to już kolejna produkcja tego uznanego duetu twórców na deskach Guliwera. Tym razem przygotują inscenizację wspólnej sztuki podnoszącej temat relacji ojca z przedszkolakiem. Tata i syn wyruszą razem w podróż, która zbliży ich do siebie, uświadamiając najważniejsze wartości w budowaniu wspólnej więzi.
Obok propozycji repertuarowych w Teatrze Guliwer nie zabraknie oczywiście działań edukacyjnych. Niezmiennie, choć w nowej odsłonie, zapraszamy na Kurs Wiedzy o Teatrze, a także interaktywne warsztaty online z elementami teatru lalek „Ssaki, ptaki, teatralne draki”. Pojawi się także nowy program „Włącz się w spektakl” obejmujący spacery badawcze, gry terenowe, warsztaty teatralne i plastyczne realizowane przez pedagoga teatru w siedzibie i placówkach oświatowych.
W nadchodzącym sezonie zaprosimy Was także na nowy cykl spotkań o charakterze warsztatowo-wykładowym „Pracownia uruchamiania czujności”, podczas których zaproszeni specjaliści podzielą się swoją filozofią pracy w projektach twórczych dla dzieci i młodzieży oraz na konsultacje pedagogiczno-teatralne prowadzone przez naszego pedagoga teatralnego i zespół Guliwera.
Czekamy na Was!
Więcej informacji o najbliższych spektaklach i bilety dostępne są w w zakładce REPERTUAR.
Do zobaczenia!