Червона Шапочка

Автор: Jan Brzechwa

Етап Велика сцена 70 min. + перерву Прем'єра: 03.11.2007 За роки 5

Червона Шапочка

Опис

«Червона шапочка» – колоритне шоу, адресоване всім, хто любить «страшні» історії зі щасливим кінцем.

На основі вірша Яна Бжехви режисер створив грайливе, сповнене теплого гумору співуче сімейне шоу. Привабливі декорації та костюми в стилі оперети рококо надають виставі шарму барокового театру, підкреслюючи дистанцію до казкової фантазії.

Спектакль для глядачів віком від 5-х років.

Постановка: Пйотр Томашук

Iнсценізація: Пйотр Томашук

Сценографія: Ева Фаркашова

Композитор: Пйотр Назарук

Хореографія: Владислав Яніцкі

Вокальна підготовка: Цезари Шифман

 

У ролях: Катажина Бжозовска,

Ізабелла Куражиньска, Ельжбєта Пейко,

Ева Шолл, Хонората Зайончковска,

Георгій Анґєлов, Томаш Коволь,

Павел Ярошевіч, Адам Внучко

Преса про шоу

Włodzimierz Morga – “Czerwony kapturek”

Żywe tempo akcji, piękne teksty piosenek, pomysłowa i oryginalna inscenizacja oraz zupełnie inne – nowe spojrzenie na bohaterów – wprowadziły nas w baśniowy świat. Czerwony Kapturek to nie – pisząc kolokwialnie – „ciepłe kluski” tylko normalna, pełna temperamentu, dowcipna i urwisowata dziewczynka. Wilk okazał się naprawdę sympatycznym zwierzakiem… no może z trochę większymi zębami, wybałuszonymi oczami, puszystym ogonem i ciut większym apetytem!

Więcej na qlturka.pl

“Czerwony Kapturek” Piotra Tomaszuka zdąża na Syberię

Wydaje się wam, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście w tej scenicznej bajce jest i mama, i Czerwony Kapturek, i babcia, wilk i gajowy. Ale jest coś jeszcze – magia barokowego teatru.

Więcej na culture.pl

Щоб гарантувати високу якість обслуговування, цей веб-сайт використовує файли cookie. Ви можете дізнатися більше про це в нашій політиці конфіденційності.