Мандрівка чотирнадцяти ніг

Автор: Marta Guśniowska

Етап Велика сцена 100 min. + перерву Прем'єра: 11.06.2016 За роки 5

Na zdjęciu widoczne jest drewniane okno. Z okna wyglądają aktorzy, którzy animują lalki.

Мандрівка чотирнадцяти ніг

Опис

Вистава – це дотепна розповідь про дорогу пошуку безпечного дому, в якому немає упереджень, місця, де можлива щира міжвидова дружба. Курка, Лисиця та її син Клачек відправляються в подорож, шукаючи місця, де кожен зможе бути щасливим. Їхня спільна подорож піддається випробуванню на лояльність та вірність. Історія показує, що справжня дружба завжди перемагає. Вистава нагадує всім нам, що головне – це залишатися собою і що ми завжди знайдемо друзів, з якими будемо крокувати по життю і разом відкривати щасливі місця у світі.

Спектакль для глядачів віком від 5-х років.

Постановка: Маріан Пецко

Сценографія: Ева Фаркашова

Композитор: Роберт Манковецкі

 

У ролях:

Йоанна Борер, Ізабелла Куражиньска, Ельжбєта Пейко, Анна Пшиґода, Георгій Анґєлов, Кшиштоф Приґєль, Адам Внучко

галерея

Преса про шоу

Anna Czajkowska – “Słodko-gorzko-smakowita, zabawna i refleksyjna podróż na wiele łap”

„Podróż na czternaście łap”, zabawna, wzruszająca, prosta baśń o zwierzętach podobnych do ludzi, niezmiennie zdumiewa i zachwyca widzów swą plastyczną oryginalnością, małymi, urokliwymi formami lalkowymi oraz ciekawymi rozwiązaniami scenograficzno-przestrzennymi. Reżyserem tej niezwykłej opowieści, adresowanej zarówno do dzieci, jak i do dorosłych, jest Marián Pecko, znakomity słowacki reżyser, który od lat 80. przygotował ponad sto premier w różnych krajach europejskich. Pecko, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach teatralnych, pracuje zarówno w teatrze lalkowym, jak i dramatycznym oraz w operze. W Polsce swój debiut miał w warszawskim Teatrze Lalka, w którym przygotował przepiękną „Opowieść wigilijną”. Autorką „Podróży na czternaście łap”, bajki napisanej na specjalne zamówienie Teatru Guliwer, jest znana i lubiana autorka sztuk dedykowanych dzieciom i młodzieży. Spektakl nie jest trudny w odbiorze, choć podejmuje niełatwą tematykę nieufności, osądzania i uprzedzeń w stosunku do innych. Ponadto, w bardzo przyjazny małym widzom sposób opowiada o przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

Щоб гарантувати високу якість обслуговування, цей веб-сайт використовує файли cookie. Ви можете дізнатися більше про це в нашій політиці конфіденційності.