Спляча красуня

Автор: wg braci Grimm

Етап Велика сцена 80 min. + перерву Прем'єра: 20.02.2016 За роки 5

Спляча красуня

Опис

«Спляча красуня» – музична сімейна казка, яка розповідає про безмежну любов батьків до дитини та спробу захистити її від помилок дорослого життя. Пісенне та колоритне шоу також розказує про те, як змінився світ протягом ста років сну принцеси, а також про те, як важливо дбати про нашу планету. Різноманітність музики створює драматизм спектаклю, вибудовуючи мінливі музичні настрої. У нашій виставі пісні виконуються в різних музичних стилях – можна почути рок, блюз, реггі та хіп-хоп.

Спектакль для глядачів віком від 5-х років.

Постановка: Томаш Ман

Лібрето: Томаш Ман

Сценографія: Анетта Пєкарска-Ман

Композитор: Томаш Ман, Ігнацій Ян Вісьнєвскі

Сценічний рух: Артур Добжаньскі

Вокальна підготовка: Каміль Доміняк

 

У ролях: Йоанна Борер,

Катажина Бжозовска, Анна Пшиґода,

Ева Шолл, Хонората Зайончковска,

Даміан Каміньскі, Адам Внучко

галерея

Преса про шоу

Jakub Panek – Musical “Śpiąca Królewna” w Teatrze Guliwer 

Libretto przedstawienia w Guliwerze Man oparł na motywach klasycznej baśni Grimm. W efekcie powstała ciekawa i wciągająca historia o Królewnie Różyczce, która jest zamknięta w pałacu, gdy zła Czarownica rzuciła na nią klątwę. Rodzice odgrodzili ją od świata, bo bali się, żeby się nie ukłuła i nie zapadła w długi sen. Zabronili jej wychodzić, rozmawiać z nieznajomymi. Man stworzył historię o wychowaniu dzieci. O błędach, jakie popełniają rodzice, ograniczając ich samodzielność i kreatywność.

Więcej na wyborcza.pl

Karolina Obszańska – “Śpiąca Królewna”

Po 100 latach snu w wyniku rzuconej przez wiedźmę klątwy Śpiąca Królewna budzi się w świecie, w którym rozmawia się już tylko przez smartfony i tablety, jada sztuczny chleb i nie dba o środowisko. Ten zabieg swoistej futurospekcji, która pokazuje dzieciom, jak szybko nasz świat zmierza ku degradacji i jak bardzo się do tego przyczyniliśmy, sprawia, że dwa światy – baśniowy i realistyczny – łączą się na scenie warszawskiego Teatru Guliwer. Owa lekcja ekologii, choć w takim wydaniu fabularnym wydaje się uzasadniona, pozostaje jednak zupełnie oderwana od tego, co miało być głównym przesłaniem baśni braci Grimm.

Więcej na e-fika.com

Aleksandra Rembowska – “Przeciwko baśni”

Niezależnie od zmian, jakie zachodzą we współczesnym świecie, baśnie pozostają dla dzieci jednakowo ważne. Potrafią ich słuchać z uwagą i skupieniem. Następujące po sobie obrazy baśniowe porządkują świat i pomagają dziecku go rozpoznać, przeżyć jako dobre doświadczenie. Dzieje się tak dzięki istnieniu Dobra i Zła, ich konfrontacji, w której Dobro zwycięża. Wiadomo, że wilk nie jest tu realnym zwierzęciem, a jedynie obrazem Zła.

Więcej na teatralny.pl

Щоб гарантувати високу якість обслуговування, цей веб-сайт використовує файли cookie. Ви можете дізнатися більше про це в нашій політиці конфіденційності.