Рожевий хлопець

Автор: Maria Wojtyszko

Етап Велика сцена 60 min. Прем'єра: 07.05.2017 За роки 5

Рожевий хлопець

Опис

«Рожевий хлопець» – це гротескно-гумористична історія таємничого незнайомця, який несподівано вносить сум’яття в повсякденне життя однієї сім’ї. Коли він раптово з’являється в їхній квартирі, то викликає не лише захоплення дітей, а й занепокоєння батьків. Його присутність і пов’язані з нею забавні перипетії дозволяють кожному зрозуміти багато речей про себе і призводять до втечі зі світу стереотипів, упереджень і рутини. Жива музика, динамізм і ситуації, сповнені несподіванок – великі плюси вистави, яка розповідає на сцені, дуже правдиву історію, але ніби трохи з іншої планету.

Спектакль для глядачів віком від 5-х років.

Постановка: Якуб Крофта

Сценарій: Марія Войтишко

Сценографія: Якуб Крофта

Композитор: Адам Сьвітала

Режисер по світлу: Деміан Павелла

Сценічний рух: Анета Янковска

Асистент сценографа: Алєксандра Старжиньска

 

У ролях: Ізабелла Куражиньска, Ельжбєта Пейко, Даміан Каміньскі, Томаш Коволь, Адам Внучко

галерея

Преса про шоу

Joanna Kułakowska – “Różowy Gość, czyli “think tank” na Różanej”

W Teatrze Guliwer, spotkała nas przygoda podobna do tej, którą przeżywaliśmy podczas lektury „Potworaka” Grzegorza Kasdepke. „Różowy Gość” wkrada się do naszego domowego porządku, czy rutyniarstwa. Czyżby obecność Różowego Gościa w naszym domu była konieczna? Rodzice, którzy wybierają się na ten spektakl powinni zaplanować obecność na nim, w pełnym rodzinnym składzie. „Różowego Gościa” trzeba przeżyć wspólnie, aby potrząsnąć każdym domowym autorytetem, odświeżyć umysł, tak jak się odświeża salon zgodnie z kolejnym trendem.

Więcej na CzasDzieci

Marzena Dobosz – blog “teatru głodna”

Historia różowego ufoludka wymyślona przez Marię Wojtyszko jest prosta: pewnej nocy u pewnej zwyczajnej rodziny zjawia się przybysz z kosmosu. Nie mówi w naszym języku, nie zna naszych zwyczajów, ubiera się – jak na nasze gusta – dość ekstrawagancko (żeby nie powiedzieć: dziwacznie) i wbrew naszym oczekiwaniom nie chce się zmieniać i dostosowywać do nas. Po co przyleciał? Czy to wycieczka czy ucieczka? A może awaria promu kosmicznego? Czy przygnały go nas wojna, bieda czy ciekawość? Nie wiemy, bo komunikacja szwankuje, a osobnik ewidentnie nic sobie nie robi z zakłopotania, w które nas wpędził. I nie zamierza wyjść.

Więcej na blogu

Щоб гарантувати високу якість обслуговування, цей веб-сайт використовує файли cookie. Ви можете дізнатися більше про це в нашій політиці конфіденційності.