Мілось, або не бійся лося

Автор: Maria Wojtyszko

Етап Велика сцена 60 min. Прем'єра: 06.10.2018 За роки 5

Мілось, або не бійся лося

Опис

«Мілось, або не бійся лося» – історія, заснована на фактах про долю хлопчика, який втратив свою улюблену іграшку – Мілося. Одного разу хлопець випадково залишив його на лавці в парку. Сюжет цієї сучасної казки веде нас стежками уяви дитини, стурбованої долею загубленої іграшки. Кожна пригода Мілося стає кроком до самостійності хлопчика. Він зачаровує урбаністичний простір вигаданими небезпеками.

Спектакль для глядачів віком від 5-х років.

Постановка: Якуб Крофта

Сценографія: Матильда Котліньска

Композитор: Адам Сьвітала

Хореографічні консультації: Аґяєшка Дмоховска

Відеопроекції: Якуб Гадер

Режисер по світлу: Деміан Павелла

 

У ролях:

Катажина Бжозовска, Ізабелла Куражиньска, Ельжбєта Пейко, Даміан Каміньскі, Томаш Коволь, Мацєй Овчажак, Яцек Поніньскі, Кшиштоф Приґєль, Адам Внучко

галерея

Преса про шоу

Sandra Szwarc – “Łoś w wielkim mieście”

Ze spektaklu na spektakl utwierdzam się w przekonaniu, iż nazwisko Marii Wojtyszko (zazwyczaj do pary z reżyserem Jakubem Kroftą) na teatralnym afiszu jest gwarancją nie tylko jakości, ale też dobrej teatralnej zabawy. Teksty Wojtyszko swoją błyskotliwością potrafią zaskoczyć widzów w każdym wieku, a niebanalne podejście autorki do każdego prezentowanego przez nią tematu bardzo szybko łapie widza w urzekające sidła. Nie inaczej jest w tym przypadku – “Miłoś, czyli nie bój się łosiu” warszawskiego Teatru Guliwer to z urocza opowieść o zagubionej maskotce, opowiadająca o strachu, tęsknocie i przemianie, której doświadczamy tracąc coś (albo kogoś) ważnego.

Więcej na Encyklopedii Teatru

Anna Czajkowska – “Każdy może się bać, czyli opowieść o dorastającym pluszaku”

Najnowszy spektakl Teatru Guliwer pod tytułem „Miłoś, czyli nie bój się łosiu” adresowany jest do młodych i najmłodszych widzów, choć bez wątpienia spodoba się również dorosłym. Maria Wojtyszko wykorzystała opartą na faktach historię pewnego chłopca, z którym utożsamiać się mogą zasiadające na widowni dzieci, i napisała piękną bajkę – o dojrzewaniu do odpowiedzialności, do empatii, poświęceniu dla innych oraz o „oswajaniu” strachu i trudnej odwadze. Reżyser inscenizacji Jakub Krofta, urodzony w czeskich Budziejowicach dramatopisarz, pedagog i obecny dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, znając z doświadczenia trudy i błędy rodzicielstwa, stara się przekazać kilka słów refleksji również i rodzicom.

Więcej na Teatr Dla Wszystkich

Paulina Porczyńska – “Miłoś, czyli nie bój się łosiu”

Przedstawienie trwa około godziny i muszę przyznać, że jest to godzina, która upływa w mgnieniu oka. Częste zmiany scenerii, nastrojów, a także zmieniająca się liczba aktorów na scenie – od jednego do prawdziwego tłumu w tramwaju – pozwala uniknąć monotonii i utrzymać uwagę dzieci. Nie brakuje elementów humorystycznych, czasami jednak humor ten skierowany jest raczej w stronę widza dorosłego niż dziecka, zwłaszcza tego najmłodszego.

Więcej na qlturka.pl

Щоб гарантувати високу якість обслуговування, цей веб-сайт використовує файли cookie. Ви можете дізнатися більше про це в нашій політиці конфіденційності.