KREATYWNIE Z TEATREM / materiały do pobrania

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych do wybranych spektakli, a także kreatywnych arkuszy zabaw dla dzieci! Wśród propozycji znajdziecie ćwiczenia warsztatowe, labirynty i zagadki edukacyjne.

Życzymy Wam miłych chwil z Teatrem Guliwer!

Kolorowanka z Guliwerem

Rozwiąż Guliwerowy Labirynt!

Sploty ćwiczeń warsztatowych – Publikacja do projektu 3po3

Ćwiczenie rysunkowe – do spektaklu „Przyjaciel Automateusza”

Ile Łosiów widzisz na obrazku? Znajdź Miłosie – do spektaklu „Miłoś, czyli nie bój się łosiu”

 

 

WARSZTATY RODZINNE

„Ssaki, ptaki, teatralne draki” to trzy wyjątkowe warsztaty teatralne opracowane z myślą o dzieciach między 3 a 6 rokiem życia oraz ich rodzicach i opiekunach.

Każdy z warsztatów obok elementów edukacyjnych zapewnia uczestnikom przestrzeń do współtworzenia teatralnej opowieści. Podczas warsztatów przeniesiemy się do świata przyrody, by z teatrologicznym zacięciem badać zachowania dzikich zwierząt, wśród których bez liku artystycznych talentów. Będziemy się bawić i odkrywać świat dzikiej przyrody językiem teatru i ekspresją głosu. Tematy warsztatów to GŁOS, CIAŁO i RYTM.

„Ssaki, ptaki, teatralne draki” / GŁOS

Tematem pierwszego warsztatu pod hasłem „Ssaki, ptaki, teatralne draki”, który odbędzie się w październiku – jest GŁOS. Obiektem naszych badań i inspiracją do ćwiczeń wokalnych będą ptasi soliści m. in. Strzyżoń Melodyjny, Lirogon, Słowik i Szpak oraz Cykady, które posiadły niezwykłą zdolność wyłączania zmysłu słuchu w czasie swej muzycznej aktywności. Wspólnie rozwikłamy zagadkę solistów operowych zamieszkujący subtropikalne lasy Archipelagu Malajskiego.

Zachęcamy do uczestnictwa w wygodnym stroju. Na czas ćwiczeń poprosimy o zdjęcie butów.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Prowadzenie: aktorka i pedagożka Milena Kranik
Opracowanie: Milena Kranik, Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Czas trwania: 35 do 45 minut

W celu zagwarantowania wysokiej jakości usługi, strona ta wykorzystuje ciasteczka. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.